3 nowoczesne technologie na Twoją budowę

Bądź nowoczesną firmą budowlaną i korzystaj ze zdobyczy naukowców w zakresie technologii i rozwiązań na placach budowy. Oto 3 najnowsze technologie, których nie powinno zabraknąć również w Twojej inwestycji.

Zabezpieczenie krawędzi EPS

Nazwa EPS pochodzi z angielskiego Edge Protection System co oznacza system zabezpieczania krawędzi. To technologia zabezpieczania otworów technologicznych (np. otworów klatek schodowych) i krawędzi budowli (np. tarasy, balkony, otwory drzwi czy okien), która ma zapewnić bezpieczeństwo pracowników pracujących na wysokościach przed wypadnięciem lub upadkiem z wysokości. Składa się z uchwytów mocujących, słupków oraz wypełnienia (do wyboru siatki, deski lub rury).

System EPS dzięki szerszeniu rozstawowi słupków niż przy standardowym deskowaniu pozwala zaoszczędzić nawet 20% kosztów przy zabezpieczaniu otworów. Jest łatwy w montażu i wszechstronny, dzięki różnego typu uchwytom do różnych sposobów mocowań. Poszczególne elementy łatwo się magazynuje i nie zajmują wiele miejsca.

Jedyną firmą oferującą tego typu rozwiązanie jest spółka TLC Rental, która posiada swoje oddziały w różnych miejscach Polski, dzięki czemu jest w stanie obsłużyć klientów z całego kraju.

Schody tymczasowe EPS

Schody tymczasowe EPS to schody przenośne przeznaczone do łączenia ze sobą na czas inwestycji poszczególnych kondygnacji lub do zastosowania w wykopach ziemnych czy na skarpach. Mają za zadanie zastąpić prowizoryczne, niebezpieczne schody drewniane, często wykonywane na budowie z pozostałych odpadów. Posiadają antypoślizgowe, bezpieczne w każdych warunkach stopnie.

Dzięki modułowej budowie, można je łatwo zmontować i zdemontować, dopasować do specyfiki danej inwestycji dobierając odpowiednią ilość stopni czy kąt nachylenia schodów. Są lekkie, możliwe do montażu z zastosowaniem suwnicy. Można je łączyć z klatkami schodowymi czy podestami, tworząc bardziej zaawansowane rozwiązania.

Posiadają dużą nośność (1 kN na powierzchni 20×20 cm), spełniają wszelkie niezbędne normy i posiadają certyfikat CE.

Schody kontenerowe

Posiadasz niewiele miejsca na placu budowy na zaplecze sanitarne? Możesz ograniczyć ilość potrzebnego miejsca na kontenery mieszkalne dla pracowników układając je jeden na drugim. Do przemieszczania się pomiędzy kondygnacjami służą schody kontenerowe, które można dowolnie konfigurować z uwagi na modułową budowę.

Dzięki antypoślizgowym stopniom zapewniają bezpieczne przejście nawet w zimie czy w deszczu. Są łatwe w montażu, nie wymagają spawania. Zabezpieczone są przed korozją przez malowanie proszkowe i ocynkowanie.

Na życzenie zamawiającego można schody wyposażyć w zadaszenie czy w pełne ogrodzenie wraz ze znakowaniem logotypem inwestora.

Podsumowanie

Budownictwo tak jak wiele innych branż również przechodzi etap ciągłego rozwoju technologicznego, pojawiania się nowych rozwiązań, które ułatwiają prowadzenie inwestycji, zabezpieczają zdrowie i życie pracowników a przede wszystkim są coraz tańsze w użyciu. Nowoczesna firma powinna za tymi trendami podążać, aby być konkurencyjną nie tylko wśród krajowych konkurentów, ale również konkurentów z zagranicy, którzy również realizują wiele przedsięwzięć w Polsce.