mozaika lustrzana

4 pomysły na ozdobienie ścian w sypialni

Przyzwyczailiśmy się do tego, że sypialniane ściany malowane są na jasne kolory. Niekiedy pojawiają się tam tapety, ale prawie nikt nie decyduje się na bardziej ekstrawaganckie ozdoby a szkoda, ponieważ jest wiele ciekawych sposobów dekoracji ścian. Dziś kilka podpowiedzi jak można ozdobić ściany w sypialni.

1. Naklejki

To stosunkowo nowy sposób dekorowania ścian. Specjalne naklejki o dużych powierzchniach można nabyć w niemal każdym sklepie z materiałami wykończeniowymi. W sprzedaży dostępne są naklejki wielokolorowe i przypominające obrazy lub jednobarwne przedstawiające jedynie kształty kwiatów czy przedmiotów. Umieszczone na ścianach znacznie zmieniają wygląd sypialni zupełnie odnawiając jej oblicze.

2. Cytaty

Ciekawym elementem zdobiącym ściany są też cytaty na nich umieszczane. Na umieszczenie napisów na ściennie jest kilka sposobów. Najprostszym z nich jest namalowanie liter farbą. Można też wykorzystać specjalne naklejki. Do wyboru są pojedyncze litery lub już gotowe sentencje. W niektórych sklepach możliwe jest przygotowanie napisu na życzenie.

mozaika lustrzana

3. Lustra

Coraz częściej w sypialniach pojawiają się również lustra. Najczęściej są one wmontowane w szafy, albo stanowią element toaletki. Zdarzają się jednak również osoby, które chcą z luster stworzyć niezwykły dodatek i umieszczają je na ścianach. Jednym z ciekawszych sposobów na umieszczenie lustra w salonie jest zamontowanie mozaiki lustrzanej. Drobne elementy mogą być ułożone w niemal dowolny sposób dzięki czemu tworzą interesującą kompozycję. W sklepach dostępnych jest wiele modeli mozaik szklanych, nie tylko te o lustrzanej powierzchni. Połączenie różnych kolorów mozaiki z mozaiką lustrzaną stworzy niebanalną dekorację.

4. Mozaika z nietypowych materiałów

Na ścianie w sypialni można również ułożyć mozaikę z niestandardowych materiałów. Obecnie najpopularniejsze są mozaiki ceramiczne oraz szklane, jednak w sklepach można kupić również bardziej egzotyczne modele. Wspaniale prezentuje się np. mozaika ułożona z krążków drewna albo nierównych kamieni. Także wzór stworzony np. z elementów metalowych może okazać się ciekawą ozdobą.

Decydując się na nietypowe dekoracje ścian w sypialni należy pamiętać, że bardzo ważny jest umiar. Zbyt duża ilość dodatków lub duża powierzchnia ozdobiona np. mozaiką mogą sprawić, że dekoracje staną się przytłaczające i zamiast zdobić będę szpeciły miejsce, w którym powinna być lekka i przyjemna atmosfera.