Atrakcje turystyczne w Augustowie

Augustów to miasto ulokowane w północnej Polsce, na szlaku tranzytowym Via Baltica – czyli trasie łączącej kraje nadbałtyckie i skandynawskie. Region ten jest pełen atrakcji i wspaniałych krajobrazów. Augustów oferuje  wspaniały wypoczynek plażowiczom i piechurom.

Najważniejsze zabytki

Jednym z najważniejszych zabytków Augustowa jest Kanał Augustowski, czyli oryginalne śluzy Przewięź i Swoboda (obie z początku XIX w.). Kanał ten łączy wody rzek Wisły i Niemna. Żegluga augustowska wykorzystuje do dziś system kanałowy do rejsów turystycznych. W mieście ciekawy jest także budynek Zarządu Wodnego z 1903 r. oraz Starej Poczty z 1829 r. Będąc w Augustowie nie sposób nie obejrzeć Yacht Klubu nazywanego Willą Prezydenta. Bardzo ładny jest również Dom Drewiarza w stylu zakopiańskim.

Atrakcje sportowe

Augustów to stolica sportów wodnych. Do miasta z całej Polski zjeżdżają się żeglarze, wioślarze i kajakarze. W Augustowie dostępny jest profesjonalny wyciąg dla narciarzy wodnych. Bardzo emocjonujące są loty na paralotni ciągniętej przez motorówkę. Ze względu na szereg możliwości aktywnego wypoczynku Augustów został wyróżniony nagrodą Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Przebiśnieg ’99. Warto także pamiętać o znanym uzdrowisku klimatycznym ulokowanym niedaleko Puszczy Augustowskiej. W mieście prowadzone jest leczenie w kierunku chorób reumatologicznych, ortopedyczno-urazowych, naczyń obwodowych oraz osteoporozy. Augustów posiada także zakład przyrodolecznicy.

Warto zauważyć, że mieście jest sporo wypożyczalni sprzętu wodnego.

Gdzie zorganizować sobie nocleg?

W Augustowie można znaleźć szereg różnorakich hoteli i pensjonatów. Jednym z najbardziej popularnych jest zdecydowanie Pensjonat Vita. Kompleks posiada saunę, salę fitness, gabinet masażu, basen oraz siłownię. W trakcie urlopu wczasowicze mogą skorzystać z wielu możliwości regeneracji. Zbilansowane posiłki gwarantuje pensjonatowa kuchnia. Ciekawą atrakcją pensjonatu jest możliwość wzięcia udziału w przejażdżkach motorówką po augustowskich jeziorach lub skorzystać kortów tenisowych (w obrębie budynku znajduje się profesjonalny stół do ping-ponga).

Konferencja na dobrym poziomie

Augustów to miejscowość chętnie wybierana przez organizatorów imprez firmowych. Dzieje się tak ze względu na szereg atrakcji turystycznych oraz możliwość wynajęcia Sali konferencyjnej. Mazury to nie tylko miejscowość idealna do spacerów i pływania. W Augustowie sporo osób jeździ konno. Bardzo popularne są także przejażdżki kolejką wąskotorową po Wigierskim Parku Narodowym. Połączenie biznesu i wakacji to świetny sposób na integrację i udane negocjowanie.

Sprawdź hotele z basenem w Augustowie w Pensjonacie Vita