kupno-sprzedaz-samochodu_25428039

Auto handel, czyli jak znaleźć najlepsze oferty samochodów?

Według najnowszych statystyk z roku na rok rośnie sprzedaż nowych samochodów. Dealerzy zacierają ręce i liczą zyski.

Okazuje się jednak, że samochody z salonów kupowane są głównie przez firmy. Klienci indywidualni stanowią zaledwie około 30 procent nabywców. To wciąż niewiele, biorąc pod uwagę aktualne statystyki sprzedaży. Nie można się temu specjalnie dziwić, wszak kupując nowy samochód już po wyjechaniu nim z salonu traci on na wartości. Dlatego osoby zamierzające kupić auto szukają innych, alternatywnych rozwiązań. Jak zatem znaleźć najlepsze oferty samochodów, aby kupić pojazd w dobrym stanie technicznym i atrakcyjnej cenie?

Internet – tysiące ogłoszeń i nieograniczone możliwości

Jeszcze nie tak dawno to giełda samochodowa była miejscem przyciągającym klientów noszących się z zamiarem zakupu samochodu. Setki używanych aut czekały tam na nowych właścicieli. Dziś miejsce giełdy zajęły liczne serwisy internetowe, gdzie swoje ogłoszenia umieszczają zarówno osoby prywatne, chcące pozbyć się swojego samochodu, jak również firmy specjalizujące się w sprzedaży samochodów. Auto handel kwietnie w sieci i z jego usług korzysta coraz więcej kupujących. Przy pomocy serwisów internetowych znaleźć można zarówno samochody używane pochodzące z Polski, jak również sprowadzone z zagranicy. Umożliwiają wyszukanie wymarzonego auta na miarę indywidualnych możliwości finansowych, ale także znalezienie optymalnej oferty finansowania jego zakupu.

mazdy

Salon samochodowy – nowe i używane auta w atrakcyjnych cenach

Nie tylko w serwisie internetowym można znaleźć wymarzone auto w atrakcyjnej cenie i dobrym stanie technicznym. Dobrym miejscem do poszukiwań są także autoryzowane salony samochodowe. Dealer Mazda oferuje w sprzedaży fabrycznie nowe samochody tej marki, ale można tam także nabyć używane auta marki Mazda. Wyróżnia je doskonały stan techniczny i w atrakcyjne ceny. Przykładową ofertę można obejrzeć na stronie Mazda Auto-Idea.

W przypadku zakupu nowego samochodu można skorzystać z wielu promocji. Szczególnie atrakcyjna jest wyprzedaż rocznika, w trakcie której można kupić nowe auto w niezwykle korzystnej cenie. Autoryzowane salony samochodowe oferują także samochody używane. Zakup takiego auta daje nam gwarancję, że kupujemy samochód sprawdzony, w bardzo dobrym stanie technicznym, a przede wszystkim pochodzący z pewnego, sprawdzonego źródła. Dobrym rozwiązaniem jest także zakup samochodu, który był wykorzystywany w salonie jako auto demonstracyjne. Taki pojazd to zdecydowanie okazja do zakupu praktycznie nowego, wymarzonego samochodu, ale w znacznie atrakcyjniejszej cenie. Więcej na temat zakupów w salonie samochodowym można przeczytać na portalu motoryzacyjnym a-moto.pl.