Bio Oil

Bio Oil na blizny i rozstępy

Jeśli szukasz preparatu, pomagającego wyrównać koloryt skóry, poprawić wygląd blizn i rozstępów Bio Oil powinien spełnić twoje oczekiwania. Po dłuższym stosowaniu uzyskasz m.in. efekt gładszej skóry i rozjaśnisz przebarwienia oraz uzupełnisz naturalną ochronę lipidową naskórka.

Dobrze wiesz, jak blizny mogą oszpecić nawet najpiękniejszą, młodą skórę. Proces gojenia się rany przebiega dosyć długo, a w zmienionym miejscu dochodzi do zwiększonej produkcji kolagenu i tworzy się słabo unaczyniona tkanka łączna. Kiedy nie zadbasz o prawidłową pielęgnację uszkodzonego naskórka, blizna, która powstanie w tym miejscu, może być wyjątkowo brzydka. Znaczne uwypuklenie, nierówne brzegi i wgłębienia, zaczerwienienia, to tylko niektóre z pamiątek po doznanych urazach.

Tak samo nieestetyczne są rozstępy, powstałe wskutek szybkiego procesu rozciągania skóry i zerwania włókien kolagenowych. Mogą być efektem intensywnego przyrostu masy ciała w krótkim czasie, np. w czasie ciąży. Wygląd i struktura skóry zostaje nieładnie zmieniona – w efekcie końcowym są to bardzo szpecące ciało, nieregularne linie (srebrnawa sieć pajęczynek).

Bio Oil znacząco wpływa na poprawienie wyglądu tak zmienionej skóry. Nie usunie blizn czy rozstępów, ale złagodzi je i nie będą rzucały się w oczy, jak przed kuracją. Bio Oil pomaga też wyrównać koloryt skóry, będący często skutkiem zaburzeń hormonalnych, stosowania leków, np. antykoncepcyjnych czy nadmiernej ekspozycji na słońce. Preparat jest też szeroko stosowany w celu nawodnienia suchej skóry. Naskórek zostaje nawilżony, gładszy i bardziej sprężysty. Drobne zmarszczki stają się mniej widoczne, dzięki odpowiedniemu napięciu skóry.

Bio Oil to kompleksowy preparat na kłopoty związane ze skórą. Zawiera w sobie środki poprawiające jej elastyczność oraz pomaga zatrzymać cenną wilgoć w naskórku. Są to witaminy oraz wyciągi z roślin, czyli składniki naturalne. Ma lekką i nietłustą konsystencję, nie pozostawia ciężkiego filmu na skórze. Dzięki używaniu preparatu cera staje się wyraźnie bardziej sprężysta, a wszelkie niedogodności zminimalizowane.