CGT

Blacha trapezowa – idealne rozwiązanie na dach garażu

Blacha trapezowa to praktyczny i trwały materiał, który cechuje się dużą odpornością na czynniki zewnętrzne. Dzięki temu znajduje zastosowanie w tworzeniu różnego rodzaju elementów konstrukcyjnych. Dowiedz się, jakie są jej zalety oraz jak można wykorzystać blachę trapezową do wykonania solidnego dachu garażu!

Blacha trapezowa – zalety nie do przecenienia!

Blacha trapezowa jest grubsza niż blacha standardowa, a także dwustronnie ocynkowana i powleczona kilkoma warstwami lakieru. Ma dodatkowo powłokę, której zadaniem jest ochrona blachy przed korozją. Dzięki tym wszystkim cechom skutecznie osłania obiekt przed nawet silnymi zjawiskami atmosferycznymi, jak porywisty wiatr czy grad, a także spadającymi gałęziami i innymi czynnikami mechanicznymi. To samo dotyczy temperatur – blasze trapezowej nie straszne są temperatury plasujące się znacznie poniżej zera, jak również potężne upały. Może być również pokryta specjalną posypką ceramiczną lub mineralną, co dodatkowo zwiększa jej trwałość, jednak wpływa na ciężar blachy.

Zamontowanie blachy trapezowej to nie tylko dobry wybór pod względem trwałości, ale również i oszczędności. Jest ona łatwa w montażu, przez co koszty robocizny są niższe. Ponadto zyskuje się czas – będzie położona znacznie szybciej, niż zwykła blacha lub inne materiały. Wszystkie te zalety sprawiają, że wykorzystuje się ją powszechnie w charakterze pokrycia garaży, domków na narzędzia, kontenerów, a także większych budynków, jak np. hale produkcyjne czy magazyny. Na tym jednak nie koniec zastosowań – w zależności od profilu może być również używana jako ściana garażu blaszanego, brama garażowa, ogrodzenie, podbitka dachowa lub element profilu elewacji.

Gdzie kupić blachę trapezową?

Kolejna warta uwagi zaleta blachy trapezowej to bardzo przystępna cena – dlatego nawet nabycie większej jej ilości nie będzie dużym obciążeniem dla posiadanego przez Ciebie budżetu! Możesz znaleźć ją w licznych składach i marketach budowlanych na terenie całego kraju. Sprzedaje ją także wiele sklepów internetowych, więc możesz zamówić ją bez konieczności odwiedzania sklepów stacjonarnych. Jednym z takich sklepów, który sprzedaje blachę online, jest firma CGT Konstrukcje Stalowe. Wspomniana została nieprzypadkowo, ponieważ oprócz samego sprzedawania, można zamówić u niej obróbkę blacharską, dzięki czemu dostaniesz ją przygotowaną tak, jak jest Ci to dokładnie potrzebne.

Nie czekaj – już dzisiaj odwiedź oficjalną stronę CGT i zobacz, jakie blachy trapezowe możesz nabyć dla siebie!