Bliźniak, szeregowiec, dupleks – dlaczego warto kupić taki dom?

Jak zapewne wiesz, zakup domu to prawdopodobnie największa inwestycja, jakiej kiedykolwiek dokonasz

Jak zapewne wiesz, zakup domu to prawdopodobnie największa inwestycja, jakiej kiedykolwiek dokonasz. Jest to również jeden z najbardziej popularnych sposobów inwestowania. Zdecydowana większość Polaków twierdzi, że posiadanie domu to dobra decyzja finansowa.

Jeśli już zacząłeś rozglądać się wśród ofert domów na sprzedaż, być może jesteś przytłoczony liczbą dostępnych opcji. Jedną z pierwszych decyzji, jakie będziesz musiał podjąć, jest to, czy kupić dom jednorodzinny, czy nieruchomość łączoną. Istnieją zarówno wady, jak i zalety obu rozwiązań. Najbardziej rzucającą się w oczy różnicą między domem jednorodzinnym a bliźniakiem, czy szeregowcem jest cena – nie da się ukryć, że dom wolnostojący wypada najdrożej.

Zalety bliźniaków, szeregowców i dupleksów

Tego typu domy mogą mieć wiele różnych kształtów i rozmiarów. Główna różnica między nimi, a domami jednorodzinnymi polega na tym, że właściciele domów dzielą dach, ściany lub podłogi. Mogą również dzielić wspólne obszary, takie jak garaż, basen lub ogród.

  1. Niskie ceny kupna i niewielkie koszty utrzymania

Ceny domów w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej zazwyczaj są znacząco niższe od cen domów jednorodzinnych. Jeśli zależy Ci na nowoczesnych rozwiązaniach i udogodnieniach, w tego typu budownictwie możesz uzyskać więcej za ten sam budżet. W niektórych przypadkach koszty konserwacji i utrzymania ponosi wspólnota mieszkaniowa. W zależności od polityki nieruchomości, możesz spodziewać się, że nie będziesz musiał martwić się takimi kwestiami jak np. utrzymanie otoczenia lub naprawy dachu.

  1. Większe bezpieczeństwo

Jeśli z różnych względów często przebywasz poza domem, jako mieszkaniec domu bliźniaczego będziesz się czuł dużo pewniej wyjeżdżając nawet na dłuższy okres. Tracąc na prywatności zyskujesz zwiększoną ochronę przed włamaniami, jako że najbliżsi sąsiedzi są tuż za ścianą i jest większa szansa, że w razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa szybko zainterweniują. To samo tyczy się ewentualnego pożaru czy podtopienia – prawdopodobieństwo szybkiego zaalarmowania odpowiednich służb jest większe.

Jeżeli mieszkasz sam, świadomość posiadana sąsiadów tuż za ścianą prawdopodobnie sprawi, że będziesz czuć się nieco pewniej w pustym domu.

  1. Wydajniejsze użytkowanie

Czy jesteś miłośnikiem porządku, czy raczej gromadzenia wszelkiego rodzaju dobytku? Jeśli cenisz sobie minimalizm, dom bliźniaczy lub szeregowy o mniejszej powierzchni (ale za to tańszy), jest idealnym rozwiązaniem. Kupując tego typu nieruchomość, oszczędzasz pewną kwotę pieniędzy, którą można przeznaczyć na inne cele – np. studia lub podróże.

  1. Żyj bliżej miasta

Domy w zabudowie bliźniaczej często powstają w pobliżu aglomeracji miejskich, tak więc niedaleko całej miejskiej infrastruktury: restauracji, centrów handlowych, miejsc pracy. Jeżeli szukasz kompromisu między życiem w centrum miasta i mieszkaniem w cichej, spokojnej okolicy, firma Rombud znalazła idealne rozwiązanie – domy bliźniacze w Suchym Lesie pod Poznaniem. Odwiedź stronę www.rombud.pl, zapoznaj się z aktualną ofertą i obejrzyj ukończone projekty, gotowe na sprzedaż.