bramy

Bramy garażowe i wszystko to co istotne

Typowa brama garażowa to model zakupiony w markecie budowlanym za mniej więcej 1/3 typowej wypłaty w naszym kraju.

Tego typu brama jest wykonana z blachy, ma też kilka wsporników w miejscach kluczowych i kolor brązowy lub grafitowy. Rzecz jasna takie bramy w nadzwyczajny sposób nie chronią przed włamaniami, bo są to wyroby standardowe, które mają akuratną wytrzymałość i wygląd. Kluczowe znaczenie ma też i to, że tego typu bramy wymienia się już po kilku latach na produkt znacznie ciekawszy pod względem wizualnym. Mowa tu o produktach z wyższej półki cenowej które to się podobają i co najistotniejsze mają więcej wzmocnień i lepsze elementy zamykające, czyli znacznie lepiej chronią auto lub motocykl przed ewentualną kradzieżą. Dlatego przeciętny właściciel dobrego samochodu już na samym początku stawia na bramę która wytrzyma sporo. Tego typu bramę można dodatkowo wyposażyć w jakieś dodatkowe zamknięcie, które działa lepiej od standardowego zabezpieczenia.

Taka lepsza jakościowo brama ze sporą ilością wzmocnień może kosztować nawet kilka razy więcej od typowej bramy, która spełnia minimum wymagań, ale ten wydatek się zwróci i to podczas pierwszej próby włamania, bo złodziej amator raczej nie jest gotowy na nie standardowe zabezpieczenia i na znacznie mocniejszą bramę garażową, która przypomina tą tanią z marketu budowlanego. No bo znaczenie ma też i to, że złodziej nie może być pewnym jakiego rodzaju bramę próbuje pokonać, bo gdy nie jest właściwie przyszykowany to odejdzie i spróbuje szczęścia gdzie indziej.

Rzecz jasna te lepsze bramy wyglądają niemal tak samo jak tańsze i to myli, ale w kilku detalach są dość podobne. No ale istnieją też bramy znacznie mocniejsze, czyli bramy które są najdroższe i mają też elementy ozdobne których się raczej nie widuje w wyrobach ze średniej półki cenowej i dlatego dla niektórych chętnych te znacznie lepsze bramy są wybitnie atrakcyjną. Chodzi tu konkretnie o to, że te bramy można modernizować wedle uznania i są one bardzo mocne. Nie poradzi sobie z nimi złodziej z łomem, bo to lepsze klasa i co najciekawsze sporo prostej elegancji. Inne bramy garażowe w porównaniu z nimi to coś słabego, bo tanie brama to jedynie coś co spełnia funkcję zamknięcia garażu, które jest wygodne, ale nie zawsze daje nawet to minimum bezpieczeństwa.