Zegarki damskie

Charakterystyka zegarków damskich.

Zegarki damskie są zazwyczaj mniejsze i delikatniejsze od swoich męskich odpowiedników. Nie jest to jednak reguła – do kobiet równie dobrze mogą pasować duże zegarki, z wyraźną tarczą. Wszystko zależy od naszej budowy ciała, obwodu nadgarstka czy preferowanej wielkości. Niemniej można wyróżnić kilka cech charakterystycznych dla zegarków damskich. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Dobór odpowiedniego zegarka zależy od wielu czynników. Zarówno od naszych osobistych preferencji, jak i stylu życia. Inny zegarek wybierze osoba, która musi przestrzegać ścisłego dress cod’u w pracy, inny model sprawdzi się natomiast dla osoby aktywnej, spędzającej dużo czasu w trudnych warunkach. Czym charakteryzują się klasyczne zegarki damskie? Sprawdźmy na przykładzie drewnianych zegarków marki Woodison.

Klasyczna elegancja

Zegarki damskie charakteryzują się zazwyczaj czymś, co można nazwać klasyczną elegancją. Nie są krzykliwe, raczej nie posiadają wyrazistych wzorów i kolorów. Mogą być klasycznie czarne lub brązowe, z delikatną obwódką dookoła tarczy, w kolorze srebra lub złota. Ciekawym rozwiązaniem jest również różowe złoto lub pastelowe odcienie. Dzięki temu nadają się do każdej stylizacji, nadając jej szyku, a jednocześnie nie wybijają się na pierwszy plan.

Mniejsze rozmiary tarcz pasują niemal do każdej kobiety. Ze względu na drobniejszą budowę ciała oraz wąskie nadgarstki, małe zegarki doskonale wyglądają na przegubach dłoni. Jako część stylizacji nie są elementem dominującym.

Odrobina ekstrawagancji

Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać zegarek odrobinę bardziej ekstrawagancki. Może być na przykład w nietypowym kolorze. Dostępne w sklepie modele cherry kosso mini lub sofia rose sapphire charakteryzują się złocistobrązowym kolorem bransolety oraz różową tarczą. Dodatkowo obydwa zegarki wykonane są z… drewna. Ten nietypowy materiał, połączony z pastelowymi kolorami na pewno będzie zwracał na siebie uwagę.

Nadal są to jednak zegarki mało krzykliwe. Podobnie jest z modelami z serii LARK lub ROE. Pomimo nietypowych kolorów i zastosowanych materiałów, te zegarki damskie są delikatne i niezwykle eleganckie. Seria FOREST proponuje modele z nieco większą i bardziej wyrazistą tarczą w ciemnych kolorach, nadal są one jednak dopasowane do wielkości kobiecych nadgarstków.

Zegarki damskie – podsumowanie

Na powyższych przykładach widać, że zegarki damskie charakteryzują się mniejszą tarczą, obwodem bransolety, a także, dostosowanym do każdej kobiecej stylizacji, designem. Oczywiście nie ma przeciwwskazań, by wybrać zegarek męski, jednak damski powinien być na tyle uniwersalny, aby pasował do każdej kobiety.