Ciekawe pomysły na warsztaty

Każdy odlicza dni do wakacji, pragnie wypoczynku, ale kiedy one przychodzą, zaczynamy się nudzić. Dzieci krzątają się z kąta w kąt, bądź całe dnie spędzają przed komputerem.

Zastanawiamy się co zrobić z wolnym czasem i jaką formę rozrywki wybrać. Jedni gdzieś jadą, wybierają morze, góry inni nadal szukają czegoś dla siebie. A może warto zrobić coś dla własnego rozwoju, coś co stanie się naszą pasją ? Dobrym pomysłem będą koncerty w teatrze. Koncerty w Gdańsku to coś co w Teatrze szekspirowskim jest hitem i może stać się świetną rozrywką dla każdego. Ale może jednak warto zajrzeć w głąb teatru ?

Myślę, że warto postawić na warsztaty. Teatr Szekspirowski ma ich wiele, są one dostosowane do wieku i stopnia zaawansowania uczestnika. Można zwiedzić teatr od środka, poznać wszystkie jego tajemnicze zakamarki, które nie są dostępne dla zwykłej publiczności. Każdy z uczestników właśnie tu może rozpocząć swoją przygodę z teatrem. Na takich warsztatach uczestnicy ćwiczą koncentrację, utrzymanie się w roli oraz kreatywność. To naprawdę rozwijające zajęcia. Następnie uczestnicy przechodzą do prostych zadań aktorskich z tekstem lub wykorzystaniem pantomimy.

Uczestnicy mają szansę sami zbudować własne scenki a później wyreżyserować je i odegrać według własnych pomysłów i koncepcji. To świetny pomysł i jak bardzo kreatywny ! Sama jakiś czas temu zapisałam dziecko na takie warsztaty. Już nie ma czasu na nudę. Córka rozwija się, jest pochłonięta pasja do teatru. Obie jesteśmy bardzo zadowolone. To najlepsza inwestycja, bo nie tylko wypełnia wolny czas ale rozwija, uczy koncentracji, interpretacji tekstów, cierpliwości a to przyda się w szkole i dorosłym życiu. Teatr Szekspirowski prowadzi także zajęcia dla maluszków, osób starszych, nauczycieli i seniorów. Tak więc każdy bez względu na wiek znajdzie coś dla siebie. Wystarcza dobre chęci, zapał i energia a możemy zyskać nową pasję, a kto wie może takie warsztaty odmienią nasze życie i spojrzenie na świat. Przecież teatralne deski mają duszę.