Cyklinowanie Bielsko

Czy cyklinowanie parkietu się opłaca?

Wiele osób staje przed dylematem: cyklinować stary parkiet, czy kłaść nową podłogę? Odnowienie parkietu ma sens tylko wtedy, gdy jest on w dobrym stanie, jednak stracił swój pierwotny wygląd. Jeśli drewno ma wyraźne uszczerbki, to cyklinowanie najprawdopodobniej nie będzie możliwe. W innym przypadku nic nie stoi na przeszkodzie, aby odświeżyć jego wygląd oraz przywrócić mu drugie życie. Koszty będą o wiele niższe, niż w przypadku zrywania starego pakietu i montażu nowych desek.

Usunięcie rys i płytkich ubytków
Cyklinowanie Bielsko pozwala na pozbycie się drobnych uszczerbków, czy też zarysowań parkietu. Zabieg ten polega na oszlifowaniu warstwy wierzchniej, a tym samym wszelkich niezbyt głębokich ubytków. Często wykorzystuje się do tego tzw. masę szpachlową. Nie trzeba obawiać się, że będzie ona odznaczać się od parkietu, a tym samym wyglądać nieestetycznie. Z łatwością można dobrać kolor masy do koloru pakietu, więc po aplikacji oraz fachowej obróbce nie ma śladu po uszkodzeniach drewna. Niekiedy zachodzi konieczność wymiany pojedynczych deszczułek. Trzeba jednak pamiętać, że jest to możliwe wyłącznie wtedy, gdy znajdziemy elementy nie odbiegające strukturą, czy też kolorem od pakietu. Najprościej jest w przypadku, gdy podłoga wykonana jest z klasycznych oraz często spotykanych materiałów np. z dębu.

Przywrócenie dawanego blasku
Solidnie wykonane cyklinowanie daje gwarancję tego, że parkiet będzie prezentować się równie dobrze, jak kilkanaście lat temu. Nowoczesne materiały i innowacyjne urządzenie pozwalają na przeprowadzenie procesu renowacji niezwykle precyzyjnie. Można usunąć niemal wszystkie ślady codziennego użytkowania, a jednocześnie obniżyć koszty do minimum. To najlepsza opcja dla osób, które posiadają drewnianą podłogę, która straciła swój dawny urok. O wiele lepiej odnowić nieco zużyty parkiet wykonany z porządnych i żywotnych materiałów, niż montować panele, które nigdy nie będą prezentować się tak dobrze. Po cyklinowaniu można dodatkowo zabezpieczyć podłogę np. poprzez lakierowanie.