maty antypoślizgowe

Czym charakteryzuje się antypoślizgowa mata na śnieg?

Śliskie schody, czy okolice wejścia do budynków stanowią niezwykle niebezpieczną przeszkodę dla każdego przechodnia. Przez chwilę nieuwagi można bardzo łatwo stracić równowagę oraz wyrządzić sobie dużą krzywdę – łącznie ze złamaniami. Miejsca te są szczególnie niebezpieczne zimą – to właśnie wtedy na stopniach może zalegać śnieg, a pod nim warstwa lodu. Jak odpowiednio zabezpieczyć powierzchnie przed budynkami?

Maty antypoślizgowe – skuteczne zabezpieczenie w zimie

Wiele osób zastanawia się, jak w prosty oraz estetyczny sposób zwiększyć bezpieczeństwo poruszania się w newralgicznych miejscach. Można wymienić dwa podstawowe sposoby na zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa:

  • montaż płytek z antypoślizgiem,
  • zamontowanie mat antypoślizgowych.

Jak zauważa specjalista z firmy MTJ-GROUP S.C: „Decyzja związana z wymianą płytek na specjalny model z antypoślizgiem jest niezwykle kosztowna, a w przypadku kiedy nie jest się właścicielem danego lokum – praktycznie niemożliwa. Na szczęście istnieje dużo prostszy sposób, dzięki któremu można zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa – maty antypoślizgowe. Sprawdzą się one zarówno podczas deszczu, jak i śniegu. Maty antypoślizgowe doskonale sprawdzają się również w roli wycieraczek. Pozwalają na dokładne oczyszczenie butów z zanieczyszczeń”.

Wybór maty antypoślizgowej

Wybór mat antypoślizgowych to tylko z pozoru proste zadanie. Należy pamiętać, że na rynku dostępne są różne modele – maty o różnym poziomie jakości. W celu zapewniania odpowiednich warunków na powierzchni warto wybrać produkty stworzone w oparciu o najwyższe standardy, do produkcji których zastosowano materiały wysokiej jakości. Dzięki temu maty gwarantują odporność na działanie wysokiej oraz niskiej temperatury. Jest to niezwykle istotne, ponieważ wybór mat niskiej jakości może doprowadzić do sytuacji, kiedy podczas opadów śniegu nie będą one spełniać swoich funkcji – czyli nie będą zapewniać odpowiedniej przyczepności.

Jeszcze kilkanaście lat temu maty antypoślizgowe kojarzone były z niechlujnie wyglądającymi kawałkami gumy, szpecącymi wejścia do domów czy budynków. Obecnie producenci oferują maty wysokiej jakości, które dodatkowo mogą stanowić dodatkową ozdobę schodów czy wejścia do budynku.

Maty antypoślizgowe – czy warto?

Decyzja o zamontowaniu mat antypoślizgowych na schodach, czy przed wejściem do budynku jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Warto zauważyć, że tego typu produkty doskonale sprawdzają się nie tylko zimą. W przypadku śliskich płytek stanowią one idealne zabezpieczenia niezależnie od pory roku – nawet podczas niewielkiego deszczu. Wybierając odpowiedni model, warto zwrócić uwagę na:

  • jakość wykonania,
  • właściwości zapewniające skuteczność działania,
  • markę,
  • cenę zakupu,
  • opinię klientów.

Droższe maty, pochodzące od sprawdzonych producentów, bardzo często są gwarancją odpowiedniej skuteczności – a na własnym bezpieczeństwie nie należy oszczędzać.