MINI ŻURAW

Na czym polega wzrost popularności mini dźwigów w Polsce?

Technologia przenośnych mini dźwigów budzi coraz większe zainteresowanie polskich przedsiębiorców z branży budowlanej i nie tylko. Nowoczesne rozwiązania zwracają na siebie uwagę przede wszystkim uniwersalnością zastosowań. Ponieważ mini żurawie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości użycia pełnowymiarowego dźwigu, inwestycja w taki sprzęt budowlany coraz częściej okazuje się wyjątkowo korzystnym pomysłem.

Małe dźwigi na miarę dużych potrzeb

Mini żuraw to rodzaj dźwigu przejezdnego, charakteryzujący się kompaktową budową. Niewielkie rozmiary maszyn umożliwiają wykorzystanie ich na ograniczonej przestrzeni, w miejscach ciasnych i trudnodostępnych. Ze względu na niewielką wagę, mini dźwig z powodzeniem może być używany na stropach i dachach, przy czym elektryczny napęd pozwala na pracę maszyn nawet w zamkniętych pomieszczeniach. Nic więc dziwnego, że kompaktowe żurawie pająki używane są nie tylko przy pracach budowlanych i instalacyjnych, ale również na halach montażowych dużych zakładów produkcyjnych – głównie przy budowie innych maszyn i konstrukcji przemysłowych.

Mini dźwigi budowlane najchętniej wykorzystywane są do montażu stolarki okiennej w dużych obiektach od wewnątrz. Nie oznacza to jednak, że nie sprawdzą się na otwartej przestrzeni. Przy pracy na zewnątrz doskonale sprawdzą się dźwigi gąsienicowe typu pająk z silnikiem Diesla, np. dźwig Maeda MK1033CW-1. Wielopozycyjne podpory gwarantują stabilność żurawia nawet na grząskim i nierównym terenie, a duża moc, wysięg i udźwig czyni z maszyny niezastąpionego pomocnika na każdym placu robót.

Wysoka dostępność mini dźwigów – sprzedaż i wynajem

Na rosnącą popularność mini żurawi w Polsce na pewno wpływa również ich dostępność. Obecnie z tego profesjonalnego sprzętu może skorzystać każdy, bez konieczności ponoszenia kosztów zakupu. Niektóre firmy specjalizujące się w sprzedaży żurawi, jak np. MINI ŻURAWIE Paweł Michalczewski, udostępniają swoim klientom również możliwość wynajęcia sprzętu, a nawet świadczą kompleksowe usługi dźwigowe (wynajem żurawia z operatorem). Do wypożyczalni mini żurawi coraz częściej zgłaszają się właściciele firm remontowo-przeprowadzkowych, a nawet prywatni klienci, którzy szukają najlepszego sposobu np. na wniesienie do budynku bardzo ciężkich i pokaźnych gabarytowo elementów wyposażenia.

Wynajem mini dźwigu to również dobry sposób na sprawdzenie jego możliwości przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie konkretnego modelu na potrzeby przedsiębiorstwa. Korzystając z takiej „jazdy próbnej”, można przekonać się, jak wielką pomocą podczas prac budowlanych jest kompaktowy dźwig.

Z uwagi na rosnącą świadomość przedsiębiorców działających w branży budowlanej i coraz bardziej restrykcyjne wymogi BHP, w nadchodzących latach możemy spodziewać się dalszego wzrostu popularności mini dźwigów w Polsce. A ponieważ stopniowo oswajamy się z tą jeszcze nową dla nas technologią, możemy oczekiwać większego zainteresowania przedsiębiorców raczej zakupem niż wynajmem mini dźwigów.