Dieta redukcyjna – od czego zacząć?

Dieta redukcyjna jest jedną z najbardziej skutecznych diet pozwalających na uzyskanie bardzo dobrych efektów. Dzięki niej można spalić nadmierną tkankę tłuszczową i wyszczuplić swoją sylwetkę. Na czym polega dieta redukcyjna i jak ją rozpocząć?

Główną zasadą diety redukcyjnej jest dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości energii, dlatego też na samym początku należy dokładnie policzyć, ile kalorii powinno się spożywać. W tym celu można wykorzystać różnego rodzaju internetowe kalkulatory, które pozwalają na określenie potrzebnej ilości kalorii w zależności od płci, wagi, wzrostu, wieku, trybu życia i innych czynników.

Gdy już udało się określić dzienne zapotrzebowanie na kalorie, od uzyskanego wyniku powinno się odjąć 200 kalorii, dlatego też nie powinno się przesadzać z nagłym zmniejszeniem ilości kalorii. Istnieje również możliwość dobrania ilości kalorii po zmierzeniu tkanki tłuszczowej specjalnym przyrządem – z takich usług można skorzystać między innymi u dietetyka.

Przy planowaniu swoich posiłków na diecie redukcyjnej trzeba pamiętać o tym, żeby kontrolować spożycie węglowodanów oraz białek – każdy posiłek powinien zawierać wartościowe białka. Najlepiej spożywać pięć posiłków w ciągu dnia.

Swój jadłospis należy ułożyć tak, aby na śniadanie zjeść najwięcej węglowodanów, które napędzają do działania na cały dzień. Rano powinno się również jeść najwięcej owoców, niemniej jednak w całej diecie redukcyjnej ich ilość nie powinna być zbyt duża. W kolejnych posiłkach ilość węglowodanów powinna maleć, aby kolacja zawierała już więcej białka. Nie można również rezygnować ze zdrowych tłuszczów, które także są niezbędne dla organizmu.

Bardzo ważne jest również wybieranie wartościowych składników do przygotowywania dań. Można kupić je między innymi w sklepie internetowym Guiltfree.pl, który specjalizuje się w sprzedaży produktów dietetycznych dla najbardziej wymagających klientów. Sklep Guiltfree.pl zapewnia szybką realizację zamówień i gwarantuje przystępne ceny. Zapraszamy do sprawdzenia asortymentu!