Dlaczego warto kupić mieszkanie na Mokotowie?

Inwestycje mieszkaniowe to zabezpieczenie na emeryturę, sposób na ulokowanie sporej kwoty, która nie traci na wartości, w przeciwieństwie do lokat, których wartość jest jedynie inflacyjna, ale nie przynosi zysków.

Z drugiej strony inwestycje mieszkaniowe wymagają sporych środków lub zdolności kredytowej. Często możemy sobie pozwolić tylko na jeden kredyt hipoteczny w życiu i w dodatku na mieszkanie, do którego sami się wprowadzamy. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy mamy wysoką pensję, a celem kolejnych inwestycji jest wynajem, wtedy mamy szansę na kolejne kredyty, które będą spłacać się same.

Trzeba jednak być ostrożnym, ponieważ w wyniku przestoju z szukaniem najemcy, możemy wpaść w tarapaty finansowe, dlatego nigdy nie obliczajmy kosztów i zysków na styk, bo możemy przeliczyć się z zyskami, gdy mieszkanie stoi puste lub wymaga niespodziewanego remontu.

W jakiej lokalizacji kupić inwestycje mieszkaniowe?

Dogodna lokalizacja to klucz do sukcesu szybkiego wynajmu lub sprzedaży inwestycji mieszkaniowej. Zwróć uwagę na okolicę, czy jest bezpieczna, czy oferuje dogodny dostęp do dóbr kultury, sklepów, placówek edukacyjnych i opieki zdrowotnej. Jeśli twoim najemcą ma być pracownik korporacji przebywający w delegacji, idealnie sprawdzi się Mokotów, skąd blisko do największych firm w całej stolicy. Mieszkania na Mokotowie to także świetna propozycja dla rodzin, niedaleko Pól Mokotowskich, gdzie można złapać oddech i wyjść na spacer z niemowlęciem. Ponadto na Mokotowie mieszkają celebryci, aktorzy, piosenkarze, okolica jest bezpieczna i kulturalna. Tu mieści się Pub Zielona Gęś z tradycjami. Nie wspominając już o sąsiedztwie linii metra, a także prestiżowych uczelni, wydziałów Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania z rynku pierwotnego?

Nowe mieszkania wynajmiesz i sprzedasz za większą kwotę. Dodatkowo ich zaletą są miejsca postojowe i ochrona. Masz do wyboru mieszkania z rynku pierwotnego wykończone pod klucz lub w stanie surowym. Aby wynająć mieszkanie, musisz je wykończyć, choć niekoniecznie umeblować. Niektórzy najemcy szukają mieszkania, do którego mogą przewieźć swoje meble. Mieszkania z rynku wtórnego kupimy w niższej cenie, ale czasem wymagają gruntownego remontu, jak wymiana instalacji elektrycznej lub rur.