Dobra pożyczka online – czy naprawdę istnieje?

Każda osoba, która posiada potrzebę skorzystania z pożyczki online, chce to zrobić na jak najdogodniejszych dla siebie warunkach.

Dla wielu osób czynnikiem decydującym, która pożyczka pozabankowa jest najlepsza, jest oprocentowanie. Jest to niestety rozumowanie nie do końca prawidłowe, gdyż firmy pożyczkowe nakładają na swoich klientów różne dodatkowe opłaty, potrafiące w znaczny sposób wywindować kwotę do spłaty.

Jak więc wybrać ową mityczną dobrą pożyczkę?

Z pomocą przychodzi ranking pożyczek. Jest to zestawienie oparte na faktach a nie subiektywnej ocenie klientów. Opiera się on na takich wartościach, jak przedział kwotowy pożyczek, okres jej spłaty, wyrażany w tygodniach/miesiącach ( w zależności od rankingu), jak również kosztów dodatkowych. Są jednak pewne niuanse, na które warto zwracać uwagę. Jednym z nich jest RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Uwzględnia ona niemalże wszystkie koszta związane z pożyczką, dzięki czemu potencjalny pożyczkobiorca wie, jak droga dla niego będzie ta pożyczka pozabankowa.

W tym miejscu należy wspomnieć, iż czasem warto dokładnie prześwietlić ofertę firm, które nas interesują. Czasem są opłaty dodatkowe, których nie uwzględnia RRSO, ze względu na to, iż nie są one niejako na sztywno przypisane do pożyczek. Mowa tutaj o kosztach dodatkowych, jak chociażby odrodzenie terminu spłaty, spłata przed terminem czy też koszta działań windykacyjnych w sytuacji nieterminowego spłacania pożyczki.

Jeżeli jednak jesteśmy rzetelnym pożyczkobiorcom i nie przewidujemy, by wystąpiły problemy ze spłatą zobowiązań w terminie – swoją decyzję co do wyboru firmy pożyczkowej możemy oprzeć o ranking pożyczek. Jeżeli jednak bierzemy pod uwagę możliwość wystąpienia sytuacji, gdy nie będziemy w stanie o czasie oddać pieniędzy, warto się rozeznać, które rodzaje pożyczek pozabankowych obudowane są jest w jak najmniejsze kary za opóźnienia.