sól do kąpieli

Domowe SPA – jak samodzielnie przygotować sól do kąpieli

Sól do kąpieli sprawia, że możesz poczuć się w wannie jak w prawdziwym SPA. Delikatnie barwi wodę, pięknie pachnie i pozwala zrelaksować się po męczącym dniu. Ponadto zostawia skórę zmiękczoną i nawilżoną, dzięki dodatkom olejków czy balsamu. Zobacz, jak samodzielnie przygotować eco sól do kąpieli.

Eco sól do kąpieli ‒ zrób to sama

Lista składników potrzebnych do samodzielnego przygotowania soli do kąpieli jest krótka, a większość z tych produktów pewnie już masz w domu lub w łazience. Najważniejsza jest gruboziarnista sól himalajska, której potrzebujemy około 0,5 kg. Do tego 0,5 łyżki oliwy z oliwek albo oliwki kosmetycznej ‒ dzięki niej sól do kąpieli nawilży skórę. Żeby na wodzie unosiła się piękna piana, potrzebne nam będzie mydło w płynie ‒ 40 ml, najlepiej takiego, które nie ma zapachu. Do nadania soli do kąpieli zapachu użyjemy olejku eterycznego. Możesz go dolać tak dużo, jak zechcesz. Jeśli chcesz uzyskać kolorową sól do kąpieli, dodaj do niej barwnik spożywczy (na przykład różowy). Do dekoracji możesz użyć suszonych płatków kwitów, brokatu czy ziół.

Sposób przygotowania soli do kąpieli jest bajecznie prosty. Wystarczy w jednym pojemniku wymieszać wszystkie mokre składniki (oliwę z oliwek, mydło w płynie z olejkiem eterycznym), a w osobnym naczyniu mieszamy wszystkie suche składniki (sól, barwnik spożywczy i dodatki). Po połączeniu składników wsypujemy je do jednego naczynia i dopiero teraz całość łączymy. Następnie płaskie naczynie wykładamy papierem śniadaniowym, przesypujemy na nie sól do kąpieli i równomiernie rozprowadzamy. Teraz wystarczy odczekać 30‒40 minut i eco sól do kąpieli gotowa.

Tak przygotowaną domową sól do kąpieli możesz ładnie zapakować i podarować komuś w prezencie albo cieszyć się nią podczas długich wieczornych kąpieli we własnej łazience. Odpowiednio przechowywana, zachowuje właściwości przez wiele miesięcy. Pamiętaj tylko o szczelnym zamykaniu pojemnika, ponieważ sól do kąpieli może stracić zapach i zbrylać się pod wpływem wilgoci.