Dystrybutory wody- obowiązek każdego pracodawcy

Wedle polskiego prawa każdy pracodawca zobowiązany jest do dostarczenia wody zdatnej do picia wszystkim swoim pracownikom.

Wielu pracodawców bagatelizuje ten problem, uważając, że każdy pracownik jest zobowiązany samodzielnie przynieść sobie picie. Każde przedsiębiorstwo według zasad BHP powinno mieć miejsce, gdzie każdy pracownik będzie mógł się ochłodzić i napić.

Po co w przedsiębiorstwie dystrybutory wody pitnej?

Sprawa jest bardzo prosta. W palne dni każdemu chce się pić. Zwłaszcza jeżeli mówimy o pracy fizycznej. Pracownicy marzą o tym, aby mieć miejsce odpoczynku i wytchnienia. W upalne dni wzrasta również ryzyko zasłabnięć, dlatego warto zastanowić się nad zakupem dystrybutora wody. Jet to określone odgórnie w polskich przepisach, dlatego każdy pracodawca zobowiązany jest do przystosowania się do nowych okoliczności.

Dystrybutory wody

Warto jednak na początku zastanowić się, jak dużo wody było spożywane do tego czasu. Dzięki temu będzie możliwość dokładnej analizy zapotrzebowania na dostawę wody. Dystrybutor wody gazowanej to świetne rozwiązanie w każdej firmie.

W przypadku dużego zamówienia będziemy mogli wynegocjować o wiele korzystniejszą cenę ze sprzedawcą. Warto się targować i prosić o zniżkę. W przypadku długofalowej współpracy zniżka z pewnością zostanie przyznana każdemu klientowi. Dzięki temu klientów będzie jeszcze więcej. Niektóre z dystrybutorów mają dodatkowe funkcje jak chłodzenie, ogrzewanie, czy filtracja wody. Są to jednak dodatkowe możliwości, które są dużo bardziej płatne.

Decydując się na daną firmę, warto zwrócić uwagę na ilość przeglądów i sanityzacji w ciągu roku. Są to dodatkowe koszty, których warto unikać. Niektóre firmy celowo zwiększają ilość odwiedzić w celu przeglądu, aby uzyskać dodatkowe pieniądze. Niektórzy ze sprzedawców mają również w ofercie soki, czy kawę i herbatę. Duże przedsiębiorstwa powinny mieć kilka dystrybutorów wody, aby każdy z pracowników miał dostęp do danego zbiornika i mógł z niego skorzystać. Pracownicy, którzy nie zauważyli na hali dystrybutora wody, powinni napisać specjalne pismo do szefa, w którym złożone zostaną wszelkie zażalenia. To obowiązek pracodawcy, aby zapewnić dostęp do świeżej i zdatnej do picia wody.