W jakie gadżety warto wyposażyć ucznia?

Na rynku dostępnych jest wiele gadżetów mogących ułatwić życie uczniom. Warto się zastanowić, czy któryś z nich nie przyda się naszemu dziecku, podczas nauki w szkole lub w domu.

Komputer

W dzisiejszych czasach dostęp do informacji jest łatwiejszy niż kiedykolwiek. Oczywiście nadal podstawowym źródłem wiedzy są podręczniki szkolne, jednak w coraz większym stopniu uczniowie korzystają również z Internetu. Podstawowym narzędziem służącym do przeglądania sieci jest komputer. Jest to obecnie sprzęt bardzo rozpowszechniony, dostępny praktycznie w każdym domu. To że dziecko powinno korzystać w czasie nauki także z komputera jest rzeczą bezdyskusyjną. Do rozważenia jest jedynie kwestia, czy lepiej kupić dziecku bardziej wydajny komputer stacjonarny czy mobilny laptop.

Smartfon

Smartfon staje się powoli tak samo rozpowszechniony wśród młodzieży jak komputer. Choć wśród wielu rodziców nadal ma wątpliwości, to jednak warto go kupić swojemu dziecku. Jego największą zaletą jest to, że umożliwia on stały kontakt dziecka z opiekunami. Jest to też swego rodzaju mały komputer, wyposażony w przeglądarkę internetową i wiele pożytecznych aplikacji, przydających się w czasie nauki.

Budzik

Kolejnym przydatnym gadżetem jest budzik. Większość z nas ma problemy z przebudzeniem się każdego ranka. Jeśli chcemy by nasze dziecko nie spóźniało się na lekcje, należy zadbać by wstawało o odpowiedniej porze. Z tego właśnie powodu każdy uczeń powinien mieć w swoim pokoju porządny budzik. Wiele osób wykorzystuje funkcję alarmu w telefonie, ma to jednak swoje wady. Telefon przecież nie zawsze zostawiamy przy łóżku. Bardzo często zdarza się, że odkładamy go w innym pomieszczeniu i o nim zapominamy. W telefonie też szybko rozładowuje się bateria. Trudno polegać na urządzeniu, które może nas nie obudzić. Budzik jest zawsze na miejscu, a dzięki funkcji cyklicznego powtarzania alarmu, nie trzeba go stale ustawiać.

Czytnik e-booków

Czytniki e-booków są świetną alternatywą dla klasycznych papierowych książek. Można sobie wyobrazić sytuacje, że w niedalekiej przyszłości zamiast dużej ilości książek dziecko będzie nosiło do szkoły tylko ten niewielki gadżet. Ekrany e-booków są równie przyjazne dla wzroku dziecka, co klasyczne książki. Jednocześnie to urządzenie jest w stanie pomieścić tysiące książek w wersji cyfrowej. Posiada ono również wiele funkcjonalnych rozwiązań ułatwiających czytanie, takich jak licznik procentowego postępu czytania, czy automatyczna zakładkę.