Hydronylon – płynna membrana dachowa

Hydronylon jest z powodzeniem stosowany w budownictwie, a mianowicie w okryciach dachowych. Czym się charakteryzuje? Jakie zastosowanie ma ten produkt?

Hydronylon – płynna membrana dachowa

Odnowiony i szczelny dach będzie nam służył przez długie lata. Pomóc w uzyskaniu takiego efektu może hydronylon, który cechuje się estetycznością, niezwykłą trwałością i oszczędnością. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest jego wszechstronne zastosowanie; nadaje się do dachów z blachy, z papy, z pianki poliuretanowej, czy membrany dachowej.
Ten produkt bardzo dobrze spełni swoje funkcje w już istniejących budynkach – dzięki niemu droga i długotrwała renowacja dachu nie będzie już spędzała nam snu z powiek. Materiał ten można używać na części dachu lub na jego całości. Nakładany jest zazwyczaj wałkiem, pędzlem lub z użyciem metody natryskowej. To doskonała opcja zwłaszcza dla dachów posiadających nieregularne kształty.

Przygotowanie podłoża

Przed nałożeniem płynnej membrany dachowej należy pamiętać o odpowiednim przygotowania podłoża. Na początku należy je oczyścić wodą w sposób dokładny. Następnie warto pozbyć się starych i zniszczonych powłok malarskich, a później usunąć przestrzenie pokryte korozją. Ostatnim etapem przygotowania podłożą jest zabezpieczenie miejsc, które łączą materiały o różnych cechach, za pomocą specjalnego materiału uzupełniającego.
Jeśli chodzi o dachy z blachy czy papy, nie musimy nawet zrywać starych pokryć dachowych. Membrana jest bowiem bardzo łatwa w nałożeniu i daje pożądane efekty.

Izolacja dachu

Płynna membrana dachowa pozwala na wykonanie najwyższej jakości izolacji chroniącej przed wilgocią i działaniem czynników z zewnątrz. To innowacyjne metoda stosowana coraz częściej przez budowlańców i osoby pragnące odświeżyć dach. Zapewnia ona ochronę powierzchni budowlanych, szczelne pokrycie i izolację. Produkt jest ekologiczny i bezpieczny dla otoczenia, co jest jego kolejną zaletą.

Hydronylon – płynna membrana dachowa pozwoli w sposób oszczędny i szybki ochronić pokrycia dachowe, nadając im estetyki.