blendery

Jak wybierać blendery?

Obecnie naprawdę wielkim powodzeniem pośród sprzętu AGD cieszą się blendery. Jeżeli nie posiadamy ich jeszcze w naszym gospodarstwie domowym przed dokonaniem zakupu trzeba bardzo dokładnie zastanowić się, jakie rodzaje blenderów będą dla nas najlepszym wyborem.

Posiadanie blendera w domu sprawi, że nasza kuchnia zostanie wzbogacona koktajlami, masłami orzechowymi, mąkami, zupami o kremowej konsystencji, jak również wszystkim tym, co uda się nam stworzyć przy pomocy tego urządzenia.

Na rynku spotkać można dwa rodzaje rozdrabniaczy :

  • ręczny – jak sama nazwa wskazuje musi być trzymany w ręku. Powinien mieć zamontowaną osłonkę, która ochroni nasze danie przed rozbryzgnięciem. Podczas wyboru blendera ręcznego należy zwrócić uwagę na to jak zachowuje się on w dłoni podczas pracy. Ważne jest, aby trzymało się go wygodnie i aby był dopasowany idealnie do naszej dłoni,
  • blender stojący, inaczej nazywany kielichowym. Nie trzyma się go w dłoni, ale podczas pracy stoi on na blacie. Bardzo często do pojemnika przymocowane są przyssawki, co pozwala na niezwykle stabilne ustawienie na stole. Model kielichowy posiada zwykle więcej funkcji, ale zajmuje przy tym także więcej miejsca. Blendery kielichowe częściej też charakteryzują się wysokimi obrotami i dużą mocą.

Budowa rozdrabniacza

Każdy rozdrabniacz składa się z silnika, obudowy, oraz ostrza. Współcześnie produkowane rozdrabniacze mają bardzo ergonomiczny kształt, który ułatwia ich używanie, a także wygodne i miękkie uchwyty. Kolejną zaletą kompaktowej budowy blenderów jest ich ciężar własny, który jest naprawdę niewielki, co wpływa niezwykle korzystnie na łatwość obsługi. Dużą zaletą uniwersalnych blenderów są obecne w nich ostrza ze stali nierdzewnej, które można odłączyć do mycia, czy z czasem zamienić je na nowe. Często również blendery mają kilka wymiennych końcówek o różnorakim przeznaczeniu. W sklepach napotkać możemy ostrza wyposażone w dwa, trzy, albo i nawet w cztery noże ułożone pod różnym kątem. Małe silniki o różnej mocy mogą pracować zwykle w kilku trybach z różną prędkością. Coraz częstszym standardem są także wyświetlacze LED. Silniki o niskich obrotach zapewnią dużą moc urządzenia z zachowaniem bardzo cichego trybu pracy.