Jesteś na diecie? Ogranicz spożycie… owoców

Chcąc schudnąć, najczęściej odstawiamy tłuste i słodkie dania oraz przekąski. Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że cukier – i to w sporych ilościach – jest zawarty również w… owocach. Jedzmy je zatem z umiarem. Na które owoce szczególnie powinniśmy uważać?

Chcąc schudnąć, najczęściej odstawiamy tłuste i słodkie dania oraz przekąski. Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że cukier – i to w sporych ilościach – jest zawarty również w… owocach. Jedzmy je zatem z umiarem. Na które owoce szczególnie powinniśmy uważać?
Przechodząc na dietę, musimy zmodyfikować swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe. Szczegółowe przyjrzenie się menu z całego tygodnia, pozwala wskazać produkty, które muszą zostać wyeliminowane, aby dieta przyniosła oczekiwane rezultaty. Naturalnym wydaje się konieczność wykreślenia z menu m.in. słodyczy, alkoholu czy tłustych przekąsek. Co jednak z owocami? Okazuje się, że i na nie trzeba uważać.

Owoce, które nie pomogą w walce z dodatkowymi kilogramami
Których owoców powinniśmy się wystrzegać, przechodząc na dietę? Okazuje się, że ich lista jest całkiem długa. Uważać warto przede wszystkim na suszone owoce. Takie są częstym dodatkiem do płatków śniadaniowych, ale wcale nie oznacza to, że są zdrowe. Suszone owoce są nie tylko kaloryczne, ale często dodatkowo słodzone. Z tego względu do płatków śniadaniowych lub owsianki warto wybrać świeże owoce. Poza suszonymi owocami powinnyśmy uważać również na banany, awokado i winogrona. Zwłaszcza te ostatnie zawierają spore ilości cukru. Jeżeli sięgamy już po takie owoce, wykażmy się rozsądkiem.

Te owoce włącz do diety
Po które owoce możemy sięgać bez wyrzutów sumienia? Lista również jest długa, a znajdują się na niej m.in. truskawki, czereśnie, maliny, wiśnie, gruszki, pomarańcza i jabłka. Na diecie wskazane jest spożywanie śliwek, ananasów czy grejpfrutów. Te ostatnie są szczególnie polecane przez dietetyków, gdyż przyśpieszają spalanie tłuszczów.

Owoce jedz głównie rano
Fakt, że owoce mogą tuczyć i mają sporo cukru wcale nie oznacza, że powinniśmy z nich zrezygnować. Mają one przecież także witaminy, które są nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Uważać trzeba po prostu na to, kiedy po nie sięgamy. Według specjalistów powinniśmy je jeść głównie w pierwszej części dnia. Uwagą warto również zwrócić na sposób przechowywania owoców, bo ten ma wpływ na ich świeżość i wartości odżywcze. Najlepiej, aby miały one stały dostęp do powietrza, niezależnie od tego, czy są przechowywane na kuchennym stole czy w lodówce. W tym celu idealnie sprawdzają się jednorazowe pojemniki z otworami.

Miękkie owoce bardzo często są sprzedawane w jednorazowych pojemnikach. Jeśli z kolei kupujecie owoce luzem, warto przechowywać je w odpowiednich oraz dedykowanych m.in naczyniach. Praktyczne opakowania jednorazowe o szerokiej gamie zastosowań, znajdzie m.in. w dziale pojemniki sałatkowe na NaczyniaJednorazowe.pl.

https://naczyniajednorazowe.pl/35-pojemniki-salatkowe-i-wieczka