Karmienie dziecka poza domem – praktyczne gadżety na wycieczkę, piknik lub wakacyjny wyjazd

Karmienie poza domem to nie lada wyzwanie zarówno dla mamy, jak i dla dziecka. Mama musi zaopatrzyć się w wielką torbę z niezbędnymi produktami i o wszystkim pamiętać.

Dziecko z kolei może czuć się lekko skrępowane i rozdrażnione podczas jedzenia, kiedy wokół dzieje się wiele ciekawych i absorbujących rzeczy, skutecznie odwracających uwagę.

Karmienie piersią

Jeśli karmisz jeszcze piersią, nie powinnaś eksperymentować podczas podróży ze sztucznym mlekiem. Lepiej już odciągnąć pokarmu w domu i szczelne zamknąć go w buteleczce. W takim przypadku z pewnością przyda Ci się zgrabna butelka – np. butelka szklana dla niemowląt od LifeFactory. Jest ona dość mała (120 ml) i poręczna. Zmieści się w każdej podręcznej torebce. Wykonana jest z najwyższej jakości, odpornego na zmiany temperatury szkła boro-krzemianowego, dlatego jest bardzo wytrzymała. Jeśli na zewnątrz jest bardzo zimno lub panuje upał, warto przechować butelkę z pokarmem w opakowaniu termiczym, które zapobiegnie przegrzaniu lub zbyt dużemu wychłodzeniu pokarmu.

W podróży najwygodniej i najbezpieczniej jest jednak karmić bezpośrednio. Wtedy masz pewność że mleko ma odpowiednią temperaturę i nie zabraknie ci pokarmu. Na karmienie warto wybrać ustronne i ciche miejsce, aby zapewnić malcowi maksymalny komfort. Może to być twoje auto, specjalne pomieszczenie w centrum handlowym lub w większej restauracji. Karmiąc dziecko w miejscu publicznym możesz nakryć je cienką chustą, która nie ograniczy dostępu powietrza, ale osłoni maluszka od wielu bodźców wzrokowych i da mu chwilę spokoju.

beaba

Karmimy butlą

Wydaje się, że w podróży karmienie mlekiem modyfikowanym będzie prostszym rozwiązaniem, niż karmienie piersią. Nic bardziej mylnego. Trzeba bowiem spakować dużo więcej gadżetów – osobno termos z wodą, osobno puszkę z mlekiem i osobno butlę. Całość z pewnością zajmie sporo miejsca. Aby ograniczyć bagaż do niezbędnego minimum, warto skorzystać z pomysłów jakie proponują firmy produkujące akcesoria dla rodziców i dzieci. W tej sytuacji przyda się etui na butelki, np. to od Skip Hop. Ta elegancka i praktyczna termotorba przechowa w odpowiedniej temperaturze dwie butelki, bidon, słoiczki z jedzeniem lub inne ulubione przekąski. W torbie przenosić można ciepłe dania jak i wymagające chłodu napoje.

Nie trzeba też nosić z sobą całego opakowania mleka i miarki – wystarczy pojemnik na mleko marki Nuvita. Ma on cztery przegródki, do których można bezpiecznie wsypać odmierzone porcje proszku. Wystarczy przekręcić wieczko i wysypać mleko bezpośrednio do butelki.

Większe dzieci w podróży

A co z przedszkolakami? W końcu one również lubią podjadać podczas podróży. Oczywiście są już na tyle duże, że z powodzeniem można kupić im coś „na mieście”, jednak dla takich malców nawet najlepsza restauracja nie może równać się z jedzeniem przygotowanym przez mamę.

Bardzo fajną propozycję dla starszaków przedstawiła firma Beabea, której produkty można znaleźć w sklepie Bobomio.pl. Mowa tutaj o „Multi Portions” – połączone ze sobą silikonowe pojemniczki. Siedem przegródek pozwala na przewożenie siedmiu różnych przysmaków – np. pokrojonej marchewki lub pomidorków koktajlowych.