Karty w ofercie bankowości prywatnej – czy wiesz, czym się wyróżniają?

Private banking nie ma długiej historii na polskim rynku, ale to nie oznacza, że klienci nie mają w czym wybierać. Przeciwnie – banki bardzo dynamicznie reagują na potrzeby osób korzystających z ich oferty. Sprawdź, jaki masz wybór, gdy mowa o kartach płatniczych.

Bankowość prywatna – dlaczego warto się nią zainteresować?

Bez wątpienia bankowość prywatna nie jest dla każdego – skorzystać z niej mogą wyłącznie klienci zamożni. Z podaniem definicji takiego klienta jest jednak problem, a to dlatego, że każdy bank otwiera tę część bankowości dla osób z różną kwotą na koncie.

Jeżeli masz spore oszczędności, wiele nieruchomości lub zdecydowałeś się zdeponować znaczne kwoty na lokatach bankowych, to prawdopodobnie będziesz mógł skorzystać z oferty bankowości prywatnej. Korzyści płynących z takiego kroku jest naprawdę wiele, np.:

  • Możliwość skorzystania z pomocy indywidualnego doradcy. W rozmowie z nim ustalisz swoje potrzeby, zaś specjalista przedstawi ci ofertę banku.
  • Dostęp do dodatkowych usług. Wraz z kartami płatniczymi otrzymasz dostęp do szeregu dodatkowych i – co ważne – przydatnych usług.
  • Wsparcie w każdej sytuacji. Wystarczy tylko jeden telefon do banku, a specjaliści pomogą ci rozwiązać twój problem lub spełnią twoje – z pozoru niemożliwe do spełnienia – marzenie, np. zorganizują kolację na szczycie lodowca.

Zainteresowany? Zacznij zatem od założenia rachunku bankowego. Korzystając z tego, dostaniesz dostęp do pierwszych dodatkowych usług.

Rachunek bankowy i karta debetowa, czyli…

…zdecydowanie więcej niż tylko możliwość płacenia nią na całym świecie. Lion’s Bank klientom, którzy podpiszą umowę o prowadzenie konta Lion’s Prime lub Lion’s Rentier proponuje kartę debetową Debit MasterCard. Czym się ona wyróżnia wśród innych?

Karta Debit MasterCard (https://www.lionsbank.pl/karta-debit) daje jej posiadaczowi dostęp do specjalnych, komfortowo urządzonych saloników VIP, które są zlokalizowane na lotniskach. Aktualnie takich saloników jest ponad 900. W każdym można popracować lub odpocząć. Co ważne, są one wyposażone w sprzęt biurowy, a użytkownicy mają dostęp do Wi-Fi.

Dodatkowe usługi to nie wszystko – karta Debit MasterCard wyróżnia się wśród innych kart, które posiadasz w portfelu, a to ze względu na wertykalne ułożenie.

A może karta kredytowa?

Dostęp do jeszcze liczniejszego pakietu dodatkowych usług daje klientom fakt posiadania karty kredytowej, a dokładnie karty Master Key World Elite (https://www.lionsbank.pl/karta-master-key). Klienci, którzy zdecydują się na taką kartę, zostaną objęci m.in. ubezpieczeniem AXA Travel, które gwarantuje im odszkodowania np. w sytuacji odwołania lotu.

To jednak nie wszystko, bo karta wyróżnia się funkcjonalności i wyglądem. Gdy mowa o funkcjonalności, to trzeba podkreślić, że:

  • jest to karta z aktualnie najdłuższym okres bezodsetkowym – wynosi on aż 64 dni,
  • w jej przypadku bank nie ustanawia górnego limitu zadłużenia.

To jednak nie wszystko, bo klient otrzymuje również możliwość wyboru dnia spłaty zadłużenia.

Gdy mowa o designie, to karta została zaprojektowana w taki sposób, aby wyróżnia się wśród innych. To gwarantuje m.in. jej nieregularny kształt. Zapomnieć nie można również, że została wykonana ze stopu trzech metali – waży aż 25 gram.

Informacje o kartach będących w ofercie Lion’s Banku można znaleźć tutaj: https://www.lionsbank.pl/karty.