Komentarze satyryczne

Komentarze satyryczne – polityka polska

Tematy polityczne od kilku lat są w Polsce coraz głośniej komentowane. Zarówno przez media, polityków, jak i przez przeciętnych Polaków, którzy wcześniej nie interesowali się polityką. Polaryzacja tego, co dzieje się na scenie politycznej sprawia, że debaty zwolenników partii rządzącej oraz opozycji są coraz bardziej nerwowe. Żyje się nam coraz trudniej, jest coraz drożej, musimy płacić coraz to nowe podatki. Z drugiej strony są beneficjenci zmian, którzy otrzymują coś za nic i są z tego zadowoleni. Są przekonani, że Polska rośnie w siłę, a ludzie żyją dostatniej.

Pandemia sprawiła, że wielu z nas straciło majątek, a nawet nadzieję na lepsze jutro. Do tego działania rządzących, często chaotyczne, mające pokazać miejsce w szeregu tym, którzy nie zgadzają się z linią polityczną aktualnie rządzących. To, co się dzieje wokół, każdy z nas komentuje. Punkt widzenia jest zależny od sympatii politycznych. Jedni władzę kochają, drudzy nienawidzą.

Jak w tej sytuacji zachowują się polscy satyrycy? To jest podobnie, a punkt widzenia obecnej władzy jest zależny od sympatii politycznych. Są satyrycy prorządowi, ale na szczęście są wciąż satyrycy niezależni, na co dzień komentujący aktualne wydarzenia polityczne. Jednym z nich jest Szczepan Sadurski, nie tylko od lat znany rysownik satyryczny i karykaturzysta, ale także satyryczny komentator. Jego krótkie komentarze satyryczne, w rubryce „Fejk Newsy” publikuje w magazynowych wydaniach ogólnopolski dziennik „Trybuna”.

Poniżej wybrane komentarze społeczno-polityczne tego satyryka. Pamiętajmy, że jak to w takich przypadkach bywa, ponieważ dotyczą gorących, aktualnych wydarzeń, wiele z nich szybko się dezaktualizuje. Szybko stają się materiałami archiwalnymi, które kiedyś będą kronikarskim opisem naszej obecnej rzeczywistości.

Polskie komentarze satyryczne 2021

 • Polacy pokazują, jak bardzo poważnie traktują szczepienia przeciw Covid. Wśród słów szukanych w internetowej wyszukiwarce Google ogromną popularnością cieszy się pytanie: czy po szczepieniu można napić się alkoholu.
 • Żeby bibliotekarze się nie nudzili, MEN każe im liczyć strony książek. Jak ma mniej niż 49 stron – jest to broszura. Problem w tym, że w tej samej bibliotece „Janko Muzykant” będzie broszurą czyli byle czym lub książką czyli literaturą, w zależności od wydania. Pytanie: jak ta bardzo ważna informacja z punktu widzenia Ministerstwa, przełoży się na proces nauczania w szkołach?
 • Spotkanie członków PiS gdzieś na prowincji. Wstaje jeden z nich i zaczyna:
  – Nazywam się Walczak. Walczyłem, walczę i będę walczył z totalną opozycją!
  Wszyscy biją brawo. Po chwili wstaje drugi:
  – Nazywam się Pieprz…
  – Siadaj!!!
 • Podobno dzięki pandemii Polacy mają więcej oszczędności. To dobra wiadomość dla Morawieckiego, bo będzie z czego ściągać kolejne podatki. Ciekawe, czy w badaniach wzięli udział restauratorzy, hotelarze, branża weselna, eventowa i transportowa, czy tylko ludzie związani z PiS i ich rodziny.
 • Skandal dyplomatyczny. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej podał Polskę do Sądu w Wielką Środę. W dniu, gdy Judasz zdradził Jezusa. W Unii powinni wiedzieć, kiedy jakie święta są w naszym katolickim kraju i przestrzegać nie tylko naszego prawa, ale i naszych zwyczajów.
 • Uczestniczka teleturnieju Milionerzy z Danii przerypała kupę kasy, bo nie wiedziała jakiego kraju prezydentem jest Andrzej Duda. Ech, przenieść się tak do Danii choćby na jeden dzień.
 • Cud! Zniknął dom Kaczyńskiego na Żoliborzu. A w każdym razie nie można go już zobaczyć na Google Street View czyli interaktywnej mapie w Internecie. Jaka szkoda, że nie można tego samego zrobić z Macierewiczem.
 • PiS i TVP: Trzaskowski nie radzi sobie ze śniegiem! Na dowód pokazano zasypaną śniegiem drogę w Warszawie, będącą w gestii rządu. Mistrzowie samozaorania.

Humor, satyra, dowcipy i ciekawostki w Internecie? Zajrzyj na: Sadurski.com, DobryHumor.pl, Anegdoty.pl, Satyryczny.com.