kominiarka termoaktywna

Kominiarka termoaktywna – struktura i zastosowanie

Kominiarki termoaktywne, to element odzieży, wykorzystywanej najczęściej przez żołnierzy, myśliwych i turystów. Coraz częściej stosują ją również motocykliści, w celu ochrony przed oddziaływaniem zimnego powietrza. W czym tkwi wyjątkowość tego elementu garderoby?

Uniwersalny rozmiar

Kominiarki termoaktywne są zwykle wyprodukowane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Charakteryzuje się on wysoką rozciągliwością, dzięki której każdy może ją z łatwością naciągnąć na głowę. To samo tworzywo sprawia, że jest ona odporna na oddziaływanie różnych sił, zmniejszając ryzyko rozerwania, lub pęknięcia.

Nowoczesna struktura

Kominiarka termoaktywna, ma z reguły bardzo złożoną strukturę. Składa się ona z dwóch podstawowych warstw dzianiny o różnych właściwościach. Pierwsza z nich, jest warstwą wewnętrzną, chroniącą przed utratą ciepła, na dodatek posiadającą właściwości szybkoschnące. Jej zaletą jest też specyficzna struktura materiału, ułatwiająca oddychanie skóry. Charakteryzuje ją też specyficzna, miła w dotyku faktura, dzięki której noszenie jej jest bardzo wygodne i przyjemne.

Warstwę zewnętrzną stanowi materiał o dość luźnej strukturze, który umożliwia usuwanie nadmiaru ciepła i ułatwia wentylację skóry. Ma on też właściwości ochronne, zabezpieczając skórę na przykład przed oddziaływaniami mechanicznymi.

Zalety kominiarki termoaktywnej

– umiejętnie reguluje ciepłotę ciała, doskonale sprawdza się zwłaszcza w zimie,

– równomiernie rozprowadza ciepło po całej powierzchni twarzy,

– zabezpiecza przed oddziaływaniami mechanicznymi,

– charakteryzuje się niewielką masą, dzięki której jej noszenie jest przyjemne i nie ogranicza ruchów.

Ponadto kominiarka termoaktywna może być łatwo transportowana. Jej częste składanie i rozkładanie nie spowoduje utraty jej termicznych właściwości.

Podsumowanie

Kominiarki termoaktywne są uniwersalną formą ochrony głowy, przed utratą ciepła. Zabezpieczają one przed jego utratą, chroniąc głowę przed powstaniem charakterystycznych stanów zapalnych. I właśnie dlatego, cieszą się one ogromną popularnością wśród Klientów.