kosmetyka samochodów

Kosmetyki do pielęgnacji samochodu

Każdy właściciel samochodu, chciałby aby jego auto prezentowało się zawsze nienagannie. Jednak nawet najlepszy i najbardziej luksusowy pojazd z czasem ulega zabrudzeniu. Trzeba więc dbać o to, aby karoseria zawsze była czysta i nawoskowana, a felgi błyszczące. Doskonały efekt można uzyskać, stosując wysokiej jakości kosmetyki do pielęgnacji samochodu.

Jakie są rodzaje kosmetyków samochodowych?

Wybór w tym zakresie na rynku jest spory. Wyróżnić można kosmetyki do szyb, karoserii, opon, felg oraz tapicerki. Specjalistyczną grupą kosmetyków samochodowych są środki co czyszczenia silnika. Podstawowym produktem, który musi mieć każdy właściciel auta jest oczywiście szampon. Karoserii nie można myć zwykłym płynem do mycia, gdyż to pierwszy krok do zniszczenia lakieru. Szampony samochodowe występują w wersji z woskiem i bez. Szampon bez wosku sprawdza się przy myciu całego pojazdu, nawet lusterek czy kloszów lamp. Z kolei szampony z woskiem przeznaczone są tylko do mycia karoserii, bo lekko ją woskują. Poza tym wyróżnia się szampony osuszające, nabłyszczające i zapobiegające utlenianiu się lakieru. Bogatą ofertę znajdziemy przykładowo w sklepie internetowym Buwar.

Preparaty do czyszczenia felg

Do czyszczenia felg przeznaczone są specjalne preparaty, które zawierają silnie żrące kwasy. Na ogół mają one formę spray’u, który rozpyla się na felgi. W tym przypadku pomocna okazać się może również gąbka czy niewielkich rozmiarów szczotka. Kolejnym kosmetykiem samochodowym, który warto mieć w swojej kolekcji jest wosk. W sprzedaży dostać można woski naturalne i syntetyczne. Te pierwsze pogłębiają kolor lakieru i nabłyszczają go. Są jednak mniej trwałe niż woski syntetyczne. Do wyboru są woski w płynie, mleczku oraz w formie pasty. Najtrudniej jest zaaplikować na karoserię wosk w paście, ale daje on najlepszy efekt. W przypadku starszych samochodów dobrze sprawdza się pasta ścierna z woskiem, która skutecznie usuwa zmatowienia na lakierze.

Kosmetyki do czyszczenia wnętrza samochodu

Warto też pamiętać o czyszczeniu i odkurzaniu wnętrza auta. Do mycia szyb samochodowych przeznaczone są specjalne płyny, które szybko usuwają tłuste plamy i parę. Do czyszczenia deski rozdzielczej, kokpitu i innych elementów plastikowych wykorzystywany jest najczęściej samochodowy płyn uniwersalny. Przynajmniej raz na rok dobrze jest też wyczyścić tapicerkę samochodu. Niestety większość kosmetyków do foteli wymaga zastosowania odkurzacza ekstrakcyjnego. Dlatego też warto w tym przypadku rozważyć pomoc profesjonalnego warsztatu detailingowego.