kostka brukowa

Kostka brukowa na posesji prywatnej – gdzie warto ją ułożyć?

Obszar wyłożony kostką będzie tym większy, im większa jest posesja. Jego wielkość będzie zależeć też od tego, jak bardzo elegancką chce się mieć własną działkę.

Natomiast co do miejsc jej ułożenia, to jest ich kilka. Część to te, gdzie musi być utwardzona nawierzchnia. Inne to obszar, gdzie może być korzystne ułożenie kostki.

Kostka betonowa na wjeździe do garażu

Dojazd do garażu musi być twardą nawierzchnią. Jednym ze sposobów na jego utwardzenie jest położyć tam kostkę. Będzie ona obejmować teren od bramy ogrodzenia do bramy garażu. Mogą na całym tym obszarze znaleźć się jednakowe kostki chodnikowe, można też wybrać różne ich barwy. Obszar, po którym będzie poruszał się samochód, warto wyłożyć ciemniejszą kostką. Po bokach podjazdu może być jaśniejsza. Na podjeździe do garażu kostka musi być grubsza. Powinna mieć co najmniej 6 cm grubości. W innych obszarach posesji może znaleźć się cieńsza.

Kostka brukowa przy domu

Kolejny ważny obszar, gdzie ważne jest utwardzenie nawierzchni, to okolice domu. To przede wszystkim alejka, która do niego prowadzi, czyli od furtki do wejścia. Warto też wyłożyć materiałem utwardzającym obszar wokół budynku. Jeśli jest to duży obszar, można położyć płyty chodnikowe. Ciekawym pomysłem jest wyłożenie większego obszaru przed domem. Dzięki temu budynek sprawia bardziej eleganckie wrażenie. Powstaje wtedy komfortowa strefa do wypoczynku.

Inne obszary, gdzie może znaleźć się kostka

Kostka to materiał, którym można wyłożyć alejki w ogrodzie. Najlepiej poszukać takiej, która stylistycznie będzie do niego pasować. Drobne elementy, uszlachetniona jej powierzchnia, neutralne barwy – to dobry wybór do ogrodu. Przyda się kostka brukowa na dróżce do altany. Może ona także znaleźć się pod nią. Inny obszar, gdzie może się przydać, to teren wypoczynkowy. Elegancko to wygląda, kiedy krzesła ogrodowe i stół znajdują się na kostce. Jakieś inne miejsca o szczególnym przeznaczeniu, jak teren pod grilla, też można nią wyłożyć.

Większe obszary z kostką na działce to bardziej reprezentacyjny jej wygląd. Nie powinna ona jednak zajmować całego tego terenu. Najłatwiej będzie wtedy zadbać o czystość i porządek na posesji. Nie będzie jednak tak elegancko, jak wtedy, kiedy jest też trochę zieleni.