kredyt

Kredyt na rachunku bieżącym. Jak uruchomić i spłacać limit kredytowy?

Kredyt na rachunku bieżącym to produkt uruchamiany głównie na kontach firmowych w celu zabezpieczenia gotówki na spłatę bieżących zobowiązań wobec kontrahentów. Coraz częściej jednak kredyty są uruchamiane na rachunkach osobistych, głównie dzięki wygodzie, jaką oferuje nam internetowy dostęp do większości już kont bankowych. Limit kredytowy na koncie znacznie ułatwia jego spłatę i jest wygodną formą pożyczki, choć nie zawsze opłacalną w stosunku do zwykłych kredytów gotówkowych.

Jak uruchomić kredyt na rachunku bieżącym?
Jeśli nasz rachunek firmowy lub osobisty oferuje dostęp do konta przez internet, bardzo często o kredyt będziemy mogli wnioskować bezpośrednio z poziomu konta. W wielu przypadkach (oczywiście zależnie od wnioskowanej kwoty kredytu) decyzja kredytowa zostanie podjęta automatycznie, na podstawie wyliczeń salda na naszym koncie w minionym czasie (najczęściej 3-6 minionych miesięcy).

Wiele banków jednak uruchamia kredyt na rachunku bieżącym dopiero po wizycie w oddziale i wypełnieniu wniosku z konsultantem.

Jeśli posiadamy konto w banku, takim jak Alior Bank czy mBank procedura uruchomienia pożyczki będzie mocno uproszczona i kredyt uruchomimy bez wychodzenia z domu. Bank najczęściej uruchomi nam limit kredytowy w tym samym dniu w którym złożymy wniosek.

Jak spłacać limit na rachunku bieżącym?
Sam fakt powiązania limitu kredytowego z naszym kontem bankowym determinuje sposób spłacania kredytu. Jest on spłacany po prostu z salda naszego konta bankowego automatycznie, w dniach w których przypadają płatności poszczególnych rat.

Oprocentowanie kredytu na koncie.
Limity kredytowe, czyli kredyty podłączone bezpośrednio do konta bankowego to nic innego jak zwykłe kredyty gotówkowe. Będą one najczęściej oprocentowane podobnie jak inne kredyty udzielane w poszczególnych bankach.

Należy pamiętać też o tym, że uruchomienie limitu kredytowego może wiązać się z prowizją, podobnie jak jest to w przypadku zwykłych kredytów gotówkowych. Warto zatem przy wyborze konta bankowego na którym chcemy uruchomić kredyt sugerować się nie tylko oprocentowaniem, ale także wysokością prowizji, która może wynosić nawet kilka procent od sumy udzielonego limitu kredytowego.

Jeśli zatem zależy nam na tanim kredycie gotówkowym, który niekoniecznie ma być przypisany do naszego konta, warto czasem poszukać innych rozwiązań finansowania naszych potrzeb.