Kurs na sprzedawcę – do czego przygotowuje i jakie umiejętności rozwija

Handel to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki. Pracodawcy niemal każdego dnia poszukują nowych pracowników do swoich placówek handlowych i chętnie inwestują w ich rozwój. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, iż profesjonalny sprzedawca w znaczący sposób może zwiększyć zyski firmy. Z drugiej strony sami pracownicy też znają realia rynku i wiedzą, iż zawód sprzedawcy to niemal zawsze gwarancja posiadania zatrudnienia.

Handel to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki. Pracodawcy niemal każdego dnia poszukują nowych pracowników do swoich placówek handlowych i chętnie inwestują w ich rozwój. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, iż profesjonalny sprzedawca w znaczący sposób może zwiększyć zyski firmy. Z drugiej strony sami pracownicy też znają realia rynku i wiedzą, iż zawód sprzedawcy to niemal zawsze gwarancja posiadania zatrudnienia. Dlatego też niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się kurs na sprzedawcę, którego głównym celem jest przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie handlu oraz kontaktu z klientami.

Kurs na sprzedawcę – do czego przygotowuje i dla kogo jest adresowany

Profesjonalny kurs na sprzedawcę kompleksowo przygotowuje uczestników do podjęcia pracy na stanowisku sprzedawcy, kasjera i fakturzysty (coraz częściej pracownicy sklepów muszą wykazać się umiejętnościami wykonywania tych trzech czynności). Celem takiego szkolenia jest nabycie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych potrzebnych do objęcia stanowiska handlowego. Kurs na sprzedawcę przygotowuje kursantów do całościowego procesu sprzedaży – od obsługi kasy fiskalnej, poprzez wystawianie faktur aż po rozliczanie płatności. Dodatkowo uczestnik kursu zdobywa przydatne wskazówki dotyczące pracy w handlu.

Kurs na sprzedawcę jest dedykowany wszystkim tym osobom, które z jednej strony chcą nauczyć się od podstaw sztuki sprzedaży, a z drugiej – poszerzyć swoją już posiadaną wiedzę i podnieść zdobyte wcześniej kwalifikacje.

Kurs na sprzedawcę – zagadnienia tematyczne

Nowoczesny sprzedawca powinien posiadać szeroką wiedzę – i to nie tylko z obsługi kasy fiskalnej, ale także wykorzystywania w pracy komputera, wystawiania dokumentów sprzedażowych i obsługi klienta. Dlatego profesjonalny kurs na sprzedawce obejmuje:
• obsługę kasy fiskalnej (zajęcia praktyczne),
• wystawianie faktur, pokwitowań, rachunków i innych dokumentów sprzedażowych,
• rozliczanie utargu,
• przyjmowanie reklamacji i zwrotów,
• operacje magazynowe (przyjmowanie i wydawanie towaru),
• przeprowadzanie inwentaryzacji,
• organizację pracy w sklepie,
• podstawowe informacje na temat przepisów handlowych,
• zasady przechowywania towaru,
• wiedzę z zakresu obsługi klienta,
• podstawowe informacje na temat reklamy i marketingi.
Uczestnik kursu na sprzedawcę zdobywa praktyczną wiedzę oraz niezbędne kwalifikacje, które umożliwiają podjęcie zatrudnienia na stanowisku handlowym. Połączenie wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi daje gwarancję na profesjonalne wykonywanie przyszłych obowiązków.

Źródło:http://atest.edu.pl/szkolenia/kurs-na-sprzedawce/