Drzwi drewniane

Materiał na drzwi zewnętrzne

Producenci drzwi mają obecnie do zaoferowania wiele interesujących konstrukcji, które można dopasować bez większych problemów do indywidualnych oczekiwań i estetycznych upodobań.

Jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne przede wszystkim maja one stanowić zabezpieczenie naszego wnętrza przed nieproszonymi gośćmi. Zróżnicować je można przede wszystkim pod kątem materiału z jakiego można je wykonać. Warto więc porównać dostępne na rynku propozycje a więc drzwi: PCW, drewniane, stalowe czy aluminiowe.

Drzwi zewnętrzne z PCW

Drzwi wykonane z PCW to po prostu drzwi plastikowe. Tego typu konstrukcja otrzymuje plastikową ramę z ościeżnicę wykonaną z PCW. Pokryte zostają również arkuszami z PCW, drzwi mogą być również pokryte okleina albo lakierowane. Uzyskują one zadowalające parametry cieplne na poziomie 1-1,3W/m2. Ich popularność to przede wszystkim wynik niskiej ceny, można je również bez większych problemów dopasować do okien, dlatego cały dom stworzy udane estetycznie połączenie.

Drzwi stalowe

Bardzo popularne ze względu na stosunkowo niską cenę oraz bardzo dobrą trwałość. Otrzymują drewnianą albo stalową ramę, która zostaje pokryta arkuszami blachy. Wykończyć je można okleiną drewnopodobną albo pomalować farbą. Niestety ze względu na trudność w ociepleniu mają wysoki współczynnik przenikania ciepła na poziomie 1,3-1,5 W/m2

Drzwi drewniane

Drzwi drewniane to niestety produkt drogi. Jednak mamy tutaj zarówno świetne wyniki jeśli chodzi o współczynnik przenikania ciepła jak i doskonały wygląd takich drzwi. Pokryte są szlachetnym fornirem dlatego wyglądają elegancko i spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów, będą pasować do klasycznego wystroju wnętrz.

Drzwi aluminiowe

Drzwi aluminiowe to najdroższe rozwiązanie, jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne. Otrzymują ramę oraz ościeżnice, która wykonana jest z profili aluminiowych. Skrzydło może być pokryte PCW albo droższym włóknem szklanym. Niestety mają niski wynik jak chodzi o współczynnik przenikania ciepła. Najczęściej występują w obiektach użyteczności publicznej. Jeśli chodzi o wykorzystanie w domach jednorodzinnych do sprzedaży wprowadza się drzwi pasywne, które maja ten współczynnik na zdecydowanie lepszym poziomie. Najlepsze to nawet 0,47 W/m2.