Jaki materiał do szycia żakietu?

Jednorzędowe czy dwurzędowe, jednolite lub we wzory, podkreślające talię czy kamuflujące zbyt szerokie biodra, do pracy i po godzinach – żakiety to jedne z najbardziej uniwersalnych i wszechstronnych ubrań w kobiecej garderobie. Można kupić je w praktycznie każdym sklepie odzieżowym, ale również można wykonać je na zamówienie lub nawet uszyć samemu. Jak materiał sprawdzi się wtedy najlepiej?

Żakiety najczęściej szyte są z materiałów nieco sztywniejszych, ale dobrze układających się. W tej roli doskonale sprawdza się gabardyna, która jest tkaniną o średniej grubości i o ukośnym splocie. Materiał ten został wynaleziony przez słynnego Thomasa Burberry’ego, założyciela ekskluzywnego domu mody Burberry rozpoznawalnego ze względu na swoją charakterystyczną kratę. Początkowo gabardyna wykorzystywana była do szycia ubrań dla polarników i himalaistów, a także mundurów galowych. Teraz jest szeroko używana, między innymi do płaszczy, garsonek, garniturów, spodni.

Oryginalnie gabardyna produkowana była z wełny, ale obecnie do jej wyrobu stosuje się także inne włókna, na przykład bawełnę, włókna syntetyczne czy mieszanki włókien. Ze względu na swoją specjalną, prążkowaną fakturę gabardyna najczęściej używana jest jako jednolita, na przykład w kolorze czarnym, szarym, brązowym, czerwonym, granatowym, ale także można zakupić ją w wielu innych odcieniach.

Gabardyna może być też wykonana na zamówienie, gdy zależy ci na tym, aby twój żakiet był jedyny w swoim rodzaju. Jeżeli nie możesz znaleźć takiego koloru i wzoru, który odpowiada ci najbardziej, zajrzyj na stronę internetową CottonBee.pl – działa tutaj sklep, który zajmuje się tworzeniem materiałów na zamówienie poprzez nadruk wzorów. Wśród wzorów znaleźć można między innymi kwiaty, zwierzątka, wzory geometryczne, etno czy abstrakcyjne. Co więcej, na CottonBee.pl można dodać własny wzór, dlatego jeżeli zależy ci na żakiecie oddającym w pełni twoje oczekiwania, razem z tym sklepem to możliwe. Zamówienia w sklepie można składać całkowicie on-line.