Wanny

Miejsce montażu wanny – jak wybrać odpowiedni model?

Chyba każdy marzy o tym, aby łazienka była funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu. Właśnie dlatego podczas kompletowana wyposażenia nie należy kierować się wyłącznie niską ceną. Jakość armatury wpływa nie tylko na wygląd wizualnym. Nie zapominajmy o tym, że powinna być ona wytrzymała, tak aby nawet po wielu latach prezentowała się nienagannie. Dobry sklep łazienkowy koło Warszawy zapewnia nam szeroki wybór wanien, jednak w pierwszej kolejności musimy określić preferowany sposób montażu.

Wanny przyścienne

Wanny przyścienne uchodzą za tradycyjne. Są one powszechnie spotykane – w dużej mierze wynika to z faktu, że taka konstrukcja jest niezwykle praktyczna. To doskonały wybór zarówno do małych, jak i przestronnych pomieszczeń. Należy wiedzieć, że wanna przyścienna może przylegać do jednej, dwóch, a nawet trzech ścian. Wszystko zależy od tego, gdzie mamy zamiar ją zamontować.

Jeśli planujemy wstawić wannę do wnęki, to musimy mieć pewność, że jej wymiary idealnie się zgadzają. Przed zakupem dokonajmy więc niezbędnych pomiarów.Na rynku dostępne są również wanny do zabudowy, które dają wysoką swobodę podczas aranżacji. Taki model można bez większych trudności dopasować do wnętrza.

Wanny narożne

Wanny narożne sprawiają wrażenie wyjątkowo nowoczesnych. Dzięki nim pomieszczenie zyska nowoczesnego charakteru. Jak można się domyślić taki model montuje się pomiędzy dwoma ścianami. Jest to sprawdzony sposób na to, aby zaoszczędzić sporą ilość przestrzeni. Oczywiście tego typu konstrukcje występują w rozmaitych wariantach, co ułatwia znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie.

Modele narożne są zwykle nieco droższe, niż standardowe. Wszystko jednak zależy od tego, jaką markę i model wybierzemy.

Wanny wolnostojące

Wanny wolnostojące są polecane przede wszystkim do sporych i przestronnych pomieszczeń. Prezentują się one niezwykle gustownie, a zarazem luksusowo. Z pewnością zrobią wrażenie nawet na najbardziej wymagających. Taki model możemy ustawić w dowolnie wybranym miejscu, dzięki czemu stworzymy wystrój, który będzie w pełni przystosowany do naszych upodobań.

Minusem takich konstrukcji jest niska uniwersalność. Wiadomym jest, że nie sprawdzą się one w małych łazienkach. Wanny wolnostojące dostępne są również w fantazyjnych kształtach, co stanowi sporą zaletę.