kantor internetowy

Ile można zarobić na wymianie walut?

Wymiana walut nie jest jedynie obowiązkowym krokiem przed planowanym wyjazdem zagranicznym. Coraz częściej korzystamy z kantorów na co dzień ze względu na zwiększone zainteresowanie pracą za granicą i rozliczeniami w obcej walucie, zaciąganiem kredytów np. we frankach oraz lokowaniem oszczędności na lokatach walutowych. Sporą grupę klientów kantorów stanowią też osoby prywatne, które kupują różne produkty za granicą oraz eksporterzy i importerzy.

Wybór kantoru – dlaczego warto porównać ceny?

Wymiana walut może nie być dla nas korzystna. Niestety, kursy walut podlegają działaniu wielu czynników, które znacznie częściej generują stratę niż zysk. Z tego względu coraz więcej osób wybiera kantor internetowy, w którym może liczyć np. na negocjowanie kursu lub telefonicznie zablokować korzystną cenę waluty na określony czas, który potrzebny jest np. w celu dotarcia do siedziby firmy.

– „Wymiana walut nie musi wiązać się ze stresem i stratą finansową, która jest szczególnie dotkliwa w przypadku wymiany otrzymanego za granicą wynagrodzenia lub sumy przeznaczonej na spłatę kredytu w obcej walucie. W celu ułatwienia życia klientom powstają tanie kantory, które działają zarówno stacjonarnie, jak i online, dzięki czemu można skorzystać z wielu udogodnień oraz sporo zarobić” – wyjaśnia ekspert z firmy Kantor CENT z siedzibą w Opolu i we Wrocławiu.

Oszczędzanie podczas wymiany walut – to możliwe!

W dzisiejszych dość drogich i trudnych czasach każda złotówka ma znaczenie, dlatego w pełni uzasadniona jest irytacja sztywnymi i nie zawsze korzystnymi kursami wymiany i zakupu walut, które oferują banki i niektóre kantory stacjonarne.

Niezależnie od tego, czy spłacamy kredyt w obcej walucie, przesyłamy zarobione za granicą pieniądze naszej rodzinie, rozliczamy się z kontrahentami lub importujemy i eksportujemy różne towary, możemy sporo zarobić na wymianie walut w kantorach internetowych. Jeżeli cenimy sobie tradycyjne metody wymiany gotówki, warto wybrać kantor, który nam to umożliwia, działając zarówno online, jak i prowadząc tradycyjne oddziały, w których można powołać się na cenę waluty np. zablokowaną telefonicznie lub widniejącą na stronie internetowej.

Ile można zarobić na wymianie walut?

Wszystko zależy od dnia i waluty, którą chcemy wymienić, ale porównując kursy w bankach i kantorach internetowych, okazuje się, że możemy zarobić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. To bardzo dużo, jeżeli chodzi nie tylko o działalność np. przedsiębiorców, którzy płacą w obcej walucie, ale także przeciętnego Kowalskiego, który spłaca kredyt (tracąc przy każdej racie jedynie kilkadziesiąt złotych, przez cały okres spłaty uzbiera się ogromna suma) lub zarabia za granicą – w tym przypadku dodatkowe pieniądze pozwalają np. zapłacić rachunki lub odłożyć pieniądze na czarną godzinę.