Musli

Musli – Twój sposób na zdrowe śniadanie!

Jaki jest przepis na zdrowe i pyszne śniadanie? Musli to idealna mieszanka zbóż i witamin, które dostarczą Ci energii na cały poranek!

W poniższym poradniku przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw praktycznych porad, dzięki którym dowiesz się, dlaczego śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia i czy można przygotować musli samemu?

Zdrowe śniadanie podstawą udanego dnia!

W ciągu tygodnia, kiedy śpieszymy się do pracy, często zapominamy o zjedzeniu choćby kawałka chleba. Zamiast tego nasz dzień rozpoczynamy od filiżanki gorącej kawy, która tylko na chwilę jest w stanie dostarczyć nam energii. Jednak, czy wiesz, że dostarczenie do organizmu odpowiedniej ilości substancji odżywczych, w tym węglowodanów złożonych, potrafi wpłynąć pozytywnie na naszą koncentrację i efektywność w pracy? Zdrowe śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu zyskujemy energię i dobre samopoczucie. Niestety, w większości przypadków nie mamy czasu na przygotowanie świeżych, pełnych warzyw kanapek. Na szczęście płatki musli, które jesteśmy w stanie przygotować dosłownie w kilka minut, potrafią nam dostarczyć niezbędną ilość witamin oraz węglowodanów, dzięki którym nasz mózg zyska więcej energii do pracy!

Jak wybrać zdrowe musli?

Niestety nie wszystkie mieszanki musli dostępne w sklepach spożywczych zapewnią nam zdrowe i pełnowartościowe śniadanie. Na co więc powinniśmy zwracać uwagę podczas wyboru niniejszych płatków:

Po Pierwsze: zwróć uwagę na skład płatków i zawartość tłuszczu; im mniej składników, których nazw nie kojarzysz, tym lepiej dla Ciebie;

Po drugie: wybieraj mieszanki nie zawierające żadnych sztucznych substancji słodzących, zamiast tego wybierz naturalne musli, które możesz posłodzić przy pomocy miodu;

Po trzecie: unikaj płatków w polewie czekoladowej, lub owocowej, nierzadko niniejsze produkty zawierają długą listę sztucznych barwników i cukrów prostych, które nie wykazują pozytywnego wpływu na nasze zdrowie.

Jak samemu przygotować musli?

Idealne musli dietetyczne z powodzeniem możesz przyrządzić samodzielnie. Wystarczy, że przygotujesz ulubione płatki owsiane, mieszankę orzechów, pestki dyni i garść suszonych owoców, a już możesz cieszyć się nie tylko wyśmienitym smakiem, ale również zdrową energią na pierwszą połowę dnia!