Zakup drukarki

Nabycie drukarki – zakup czy wynajem?

Drukarka to urządzenie, które przydaje się zarówno w domu, jak i w firmie. Warto podkreślić, że aby korzystać z jej zalet nie jest konieczny zakup drukarki, a jedynie wynajem. W jakich sytuacjach lepiej kupić, a w jakich wypożyczyć drukarkę? Dowiedz się, czemu wypożyczenie drukarki to idealny pomysł dla firm, a zakup jednej, konkretnej sprawdzi się do użytku prywatnego.

Kiedy warto zdecydować się na zakup drukarki?

Drukarka to sprzęt, którego nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Bez względu na to, czy będzie to drukarka laserowa, atramentowa, czy też inna, warto posiadać ją nie tylko w domach z osobistymi gabinetami. Drukarka to idealny sprzęt do domu, w którym mieszkają dzieci. Dzięki niej w kilka chwil wydrukujesz rysunek do pokolorowania bądź tekst piosenki do nauczenia. To także sprzęt, który sprawdzi się w mieszkaniu studenckim, gdzie bardzo często drukuje się notatki lub prace zaliczeniowe. Zakup drukarki jest także świetnym pomysłem w domu każdego dorosłego, gdyż sprawdzi się np. do wydrukowania umowy OC, rachunków lub biletu do kina. Rozważając, jaką drukarkę kupić, warto także zastanowić się, czy lepszym wyborem nie będzie urządzenie wielofunkcyjne. Drukarka ze skanerem to także sprzęt, który świetnie sprawdzi się np. do skanowania faktur bądź zdjęć, a także w wielu innych pracach biurowych.

Kiedy warto wypożyczyć drukarkę?

Z kolei zakup drukarki do biura może nie zawsze okazać się najlepszym pomysłem. W firmach drukarki pracują znacznie częściej niż w domach, dlatego też muszą to być urządzenia profesjonalne o większych mocach przerobowych.

– „Tym samym zamiast zastanawiać się nad zakupem drukarki do firmy, warto zdecydować się na jej wynajęcie. To bardzo popularne rozwiązanie, które niesie ze sobą wiele korzyści” – podkreśla specjalista z firmy ZiZaKo z Krakowa.

Wynajem drukarki do firmy jest świetnym pomysłem, gdyż dzięki temu nie trzeba liczyć się z wysokimi kosztami inwestycji – wynajem sprzętu z reguły jest tańszy. Wiele osób nie popiera tego pomysłu, gdyż uważa, że płacą za coś, co w gruncie rzeczy nie jest ich – to prawda, jednak warto zobaczyć wynikające z tego atuty. Przede wszystkim właściciel, który wynajął drukarkę, nie odpowiada za jej naprawy. W wielu firmach, gdy tego typu sprzęt się zepsuje powstaje zastój, nie ma osoby odpowiedzialnej za znalezienie specjalisty itd. W przypadku wynajmowanej drukarki, to serwis odpowiada za naprawę, a także sprzęt zastępczy. Ponadto, wypożyczalnia odpowiada także za materiały eksploatacyjne. Właściciel ani personel firmy nie muszą szukać odpowiedniego papieru, tonerów, a co najważniejsze, ponosić za nie kosztów.