lokata 3 miesięczna

Najchętniej wybierane produkty bankowe – top 10

Banki wciąż tworzą nowe oferty, szykują promocje i wymyślają kolejne usługi, aby pozyskać klientów. Chętnie korzystamy z rozmaitych produktów bankowych, m.in. kont osobistych oraz oszczędnościowych, kredytów, lokat, aplikacji mobilnych, kart itd. Poniżej nasz top 10 produktów finansowych, które wybieramy najczęściej.

Lokata 3-miesięczna

Lokaty terminowe były bardzo popularne jeszcze kilka lat temu. Obecnie z powodu niskiego oprocentowania rzadziej się na nie decydujemy. Mając jednak trochę oszczędności, chętnie je lokujemy na krótki okres. Warto obserwować różne promocje i wyszukać korzystną ofertę. Lokaty wciąż są popularnym produktem – najczęściej wybierana jest lokata 3-miesięczna.

Kredyt gotówkowy

Można go przeznaczyć na dowolny cel, m.in. na wakacje. Dużą zaletą kredytu gotówkowego są nieskomplikowane formalności i krótki czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu środków. Można też znaleźć atrakcyjne oferty, gdzie mamy możliwość spłaty zobowiązania przed terminem.

Konto bankowe

Jeden z podstawowych produktów bankowych – bardzo popularny, wygodny, a do tego można korzystać z niego z poziomu komputera czy smartfona. Wystarczy zalogować się w aplikacji, aby sprawdzić stan konta, wykonać przelew itd.

Konto oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe z atrakcyjnym oprocentowaniem to coraz większa konkurencja dla lokaty. Produkty służy do gromadzenia środków i ich pomnażania. Jego zaletą jest elastyczność – można zarządzać finansami i zyskać na odsetkach.

Karta płatnicza/kredytowa

Korzystanie z kart to komfort – trudno z niego zrezygnować. Obecnie są jednym z najpopularniejszych sposobów dokonywania płatności, zwłaszcza karty zbliżeniowe. Decydując się na konto w danym banku, rzadko rezygnujemy z karty.

Fundusze inwestycyjne

Rośnie też zainteresowanie funduszami inwestycyjnymi. Są bardziej elastyczne niż lokaty i można na nich więcej zyskać. Trzeba jednak pamiętać, że wiąże się to z ryzykiem, ale banki oferują tak szeroki wybór, że można wybrać bezpieczniejsze opcje, np. fundusz z lokatą.

Konto oszczędnościowe dla dziecka

Jedną z propozycji banków jest także konto oszczędnościowe dla dziecka. Zazwyczaj cechuje je atrakcyjne oprocentowanie stale lub zmienne, brak opłat za otwarcie konta, przelewy oraz wypłatę pieniędzy z bankomatu. Rodzic ma też możliwość kontrolować wydatki dziecka poprzez nowoczesne aplikacje.

Kredyt samochodowy

Kredyt na zakup auta należy do najpopularniejszych. Zaletą produktu jest m.in. minimum formalności, dostępność, szybka decyzja, niskie oprocentowanie. Trzeba jednak wiedzieć, że bank zbada przedtem naszą zdolność kredytową.

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy zyskuje coraz większe zainteresowanie klientów indywidualnych. Na rynku jest ogromna konkurencyjność, co sprawia, że można wybrać kredyt dopasowany do potrzeb. Zwykle wystarczy złożyć wniosek przez Internet.

Kredyt konsolidacyjny

Konsolidacja oznacza dla nas obniżenie miesięcznych obciążeń – polega na połączeniu kilku zobowiązań w jeden kredyt konsolidacyjny. Znacznie łatwiej jest spłacać jedno zobowiązanie niż kilka.