serwis Volkswagen

Najczęściej wymieniane części samochodowe

Części, które mogą wymagać wymiany w pojeździe, będą zależały od roku produkcji / marki i modelu pojazdu, środowisku

Części, które mogą wymagać wymiany w pojeździe, będą zależały od roku produkcji / marki i modelu pojazdu, środowisku, w jakim prowadzone jest auto (miasto, wieś lub autostrada), liczby kilometrów, które pojazd przejdzie w ciągu roku, oraz klimat, w którym obsługujesz swój pojazd.

Normalne zużycie powoduje, że niektóre części samochodowe ulegają eksploatacji w dość przewidywalnym tempie, podczas gdy inne czynniki, takie jak sposób prowadzenia pojazdu i miejsce prowadzenia pojazdu, mogą zwiększyć lub zmniejszyć szybkość zużywania się niektórych części i konieczność ich wymiany. Nawet twój styl jazdy może być czynnikiem. Agresywny kierowca na przykład zużywa klocki hamulcowe w swoim pojeździe znacznie szybciej niż ktoś, kto jeździ spokojniej.

Poniższa lista często wymienianych części samochodowych opiera się na średnim zużyciu, jakiego typowy właściciel pojazdu powinien doświadczyć w normalnych warunkach jazdy. Nie oznacza to, że części w twoim samochodzie będą musiały być wymieniane w identycznych odstępach czasu lub przebiegu, ale poniższa lista może dać ci wyobrażenie, czego możesz się spodziewać.

Filtr oleju i oleju – co trzy do sześciu miesięcy lub co 5000 do 8000 km.

Pióra wycieraczek przedniej szyby – co rok lub dwa lata (mniej w gorącym klimacie, gdy pojazd jest na zewnątrz i jest stale wystawiony na działanie promieni słonecznych i wysokich temperatur).

Filtr powietrza – co trzy lub cztery lata lub od 50 000 do 80 000 km. Żywotność filtra może być znacznie mniejsza, jeśli pojazd porusza się po zakurzonych drogach.

Klocki hamulcowe – co trzy do pięciu lat lub od 50 000 do 10 000 km. Częstotliwość wymiany może się znacznie różnić w zależności od typu pojazdu (większe, cięższe pojazdy szybciej zużywają klocki hamulcowe), rodzaj oryginalnego wyposażenia okładzin hamulcowych (okładziny półmetaliczne i ceramiczne zwykle mają znacznie dłuższą żywotność, niż okładziny organiczne), rodzaj jazdy (jazda po mieście z częstym zatrzymywaniem i ruszaniem zwiększa zużycie) i twój styl jazdy.

Akumulator – co cztery do pięciu lat (przebieg nie ma znaczenia). Częściej w naprawdę gorącym klimacie (może tylko trzy lata).

Reflektory i / lub żarówki tylne – od pięciu do siedmiu lat. Jazda po, wboistych drogach może również skrócić żywotność tradycyjnych żarówek z włóknami (brak wpływu na żarówki ksenonowe, które nie mają żarnika w środku, lub tylne światła LED).

Opony – co pięć do siedmiu lat, w zależności od liczby przejechanych kilometrów w ciągu roku, rodzaju prowadzonej przez ciebie jazdy oraz stopnia zużycia opon (wyższa wartość znamionowa zużycia oznacza, że opona powinna mieć większą trwałość). Ostre pokonywanie zakrętów i agresywna jazda mogą znacznie zwiększyć zużycie opon.

Paski – Pas serpentynowy powinien przetrwać 120 000 km lub około 6 lat, a pasek rozrządu (jeśli silnik ma taki silnik) powinien być wymieniany co około 160 000 km.

Alternator – może działać całe życie pojazdu lub może zawieść po 5 lub 6 latach jazdy. Alternator utrzymuje akumulator w stanie naładowania i dostarcza napięcia do układu elektrycznego pojazdu. Aplikacje o wysokim zapotrzebowaniu skracają żywotność alternatora. Alternatory są często wymienianym przedmiotem, a także często błędnie zdiagnozowaną częścią samochodową. Problemy z ładowaniem często wynikają ze złych połączeń elektrycznych (kable akumulatora lub wiązki przewodów alternatora). Alternator powinien zawsze zostać przetestowany PRZED jego wymianą, aby ustalić, czy jest dobry czy zły.

Automatyczna skrzynia biegów – powinna działać do końca życia pojazdu, ale może zawieść w dowolnym momencie po 11 000 km. Holowanie, agresywna jazda lub wszystko, co powoduje, że przekładnia działa intensywniej, niż normalnie, może skrócić jej żywotność i doprowadzić do awarii.

Jeśli szukasz tanich, oryginalnych części samochodowych – koniecznie odwiedź stronę internetową www.programnora.pl. Nora to oficjalny program serwisowy Volkswagen Group, kierowany do warsztatów samochodowych i umożliwiający im kupno części marki Volkswagen w atrakcyjnych cenach. Sprawdź ofertę programu Nora już dziś!