Kto najlepiej zarabia w Bundeslidze?

Bundesliga od zawsze była wyróżniającą się ligą piłkarską w Europie i posiada bardzo wiele znakomitych drużyn, w których dokonania mają również Polacy.

Nie trzeba tutaj długiego wprowadzenia, aby od razu skojarzyć bardzo gorące ostatnimi czasy nazwisko, jakim jest Lewandowski. Nie wolno również zapominać o Kubie Błaszczykowskim czy Łukaszu Piszczku, którzy również mocno wspierają swoje niemieckie kluby. Skoro Bundesliga radzi sobie tak dobrze, to zarobki w niej również muszą być dobre – delikatnie rzecz ujmując.

Najlepszym klubem w Niemczech jest oczywiście Bayern Monachium, w którym niepodzielnie króluje polski napastnik, czyli Robert Lewandowski. Piłkarze mistrza Niemiec są na samej górze listy najlepiej opłacanych piłkarzy w niemieckiej lidze. Co więcej, Robert podpisał niedawno nowy kontrakt z klubem, który gwarantuje mu pierwszą pozycję na wspomnianej liście. Polak do czerwca 2021 roku będzie otrzymywał nieco ponad 15 milionów euro rocznie, czyli prawie o 5 milionów więcej względem poprzedniego kontraktu. Być może Polak założy niebawem swój biznes, aby zainwestować takie pieniądze? Szkoła piłki nożnej byłaby dobrym rozwiązaniem.

Nadal zostajemy w Bayernie Monachium, gdyż na drugim miejscu listy najlepiej opłacanych zawodników Bundesligi są Thomas Mueller i Manuel Neuer. Zarabiają oni 15 milionów euro rocznie, więc jeszcze niedawno byli na pierwszym miejscu – dopóki nasz rodak nie podpisał swojego nowego kontaktu z klubem. Mueller stanowi jednego z niewielu wychowanków Bayernu, z którym jest związany od 10. roku życia – akademia piłki nożnej dała widoczne efekty. Neuer przeszedł nieco inną drogę, gdzie trafił ze znienawidzonego Schalke 04. Kibice nie mogli zaakceptować jego obecności i dopiero dobrą grą zdołał przekonać ich do siebie. Aktualnie uznawany jest za jednego z najlepszych bramkarzy na świecie, o czym również upewniają go kibice podczas meczów.

Doskonale widać, iż w Bundeslidze to głównie Bayern Monachium dyktuje warunki. Jest to obecnie najlepsza drużyna w niemieckiej lidze, zaś jej piłkarze należą do tych najlepiej opłacanych. Nie ma tutaj co zbyt wiele dyskutować, gdyż każdy z nich zapracował na swoją obecną pozycję ciężką pracą, która daje doskonałe efekty.