prezenty dla pracowników

Najlepsze pomysły na prezenty dla pracowników za efektywną pracę

System motywacji pracowników i doceniania ich za wykonywane obowiązki jest ważnym elementem w nowoczesnej firmie. Nie od dziś wiadomo, że nagradzany pracownik jest nie tylko zadowolony, ale też wykazuje się większą lojalnością w stosunku do pracodawcy i jest bardziej efektywny.

Ciekawe pomysły na prezenty dla pracowników za efektywną pracę podpowiada portal prezentmarzen.com . Za pośrednictwem platformy można dokonać szybkich zakupów, zyskując pewność, że wybrany upominek będzie wyjątkowy.

Prezent dla pracowników za efektywną pracę – o czym pamiętać?

Dobrą okazją do nagrodzenia pracownika jest np. moment zakończenia realizowanego projektu i jego podsumowanie, wykonanie założonego programu zgodnie z harmonogramem czy osiągnięcie założonych wyników finansowych. Jeżeli się nad tym zastanowić, to okazji nie brakuje.

Znacznie bardziej nurtującym pytaniem jest „co kupić”. Oczywiście zawsze mile widziana będzie premia finansowa, ale czasem warto dodać coś od siebie, aby pracownik miał świadomość, że pracodawca musiał się osobiście zaangażować. Trudność w wyborze polega na tym, że taki prezent nie powinien mieć zbyt osobistego charakteru, chyba że mamy do czynienia z małą firmą, w której panuje rodzinna i przyjacielska atmosfera. W dużych korporacjach nie można sobie pozwolić na poufałość z podwładnymi. Dodatkowo ważne, aby w takich przypadkach podarunek związany był z okazją – inne rzeczy należy wybrać np. na ślub pracownika, a inne na zakończenie projektu. Znajomość tych zasad spowoduje, że prezent będzie miłym zaskoczeniem, a jednocześnie pozostanie taktowny.

Najlepsze prezenty dla pracowników – co wybrać?

Pomysłów na prezent dla pracownika za efektywną pracę, na platformie prezentmarzen.com, jest bardzo wiele. W takich sytuacjach dobrze sprawdzają się bony podarunkowe na zakupy. W ten sposób obdarowana osoba będzie mogła wybrać to, czego potrzebuje lub co jej się po prostu podoba. Jeśli pracodawca wie, co interesuje jego pracownika, może przekazać mu kartę np. na zakup sprzętu sportowego do określonej dyscypliny czy – co sprawdza się w przypadku kobiet – voucher do SPA.

Do bezpiecznych prezentów zaliczane są też kosze wypełnione słodyczami oraz kawą i herbatą. Należy pamiętać, że zawarte w nich produkty powinny być dobrej jakości, aby pracownik naprawdę poczuł się doceniony.

W mniejszych firmach, gdzie panuje mniej formalna atmosfera, można pozwolić sobie na luźniejsze upominki, np. koszulki z zabawnymi nadrukami, kubki z napisem dopasowanym do każdej z osób, zabawne akcesoria do biura lub zestawy gier, przydatne podczas długich nadgodzin. Jeśli zespół jest zgrany można nagrodzić wszystkich, wysyłając całą ekipę na wspólny wyjazd, kolację, ale też proponując zabawę i w cieszącym się obecnie dużą popularnością Escape Roomie.