Najlepszy prezent

Najlepszy prezent, jaki możesz ofiarować swojemu partnerowi

Najcenniejsze prezenty nie pochodzą ze sklepu. Pochodzą z serca i są oferowane jako odzwierciedlenie troski i wdzięczności, jakie czujesz dla swojego partnera

Najcenniejsze prezenty nie pochodzą ze sklepu. Pochodzą z serca i są oferowane jako odzwierciedlenie troski i wdzięczności, jakie czujesz dla swojego partnera.

Na początku większości relacji do nawiązania kontaktu, a później zacieśnienia relacji, uciekamy się do najróżniejszych chwytów – od listów miłosnych, przez spersonalizowane, własnoręcznie nagrane płyty z ulubioną muzyką drugiej połówki, po spontaniczne weekendy za miastem, ale te świadectwa naszego zauroczenia często, w miarę dojrzewania relacji, słabną do tego stopnia, że szukanie odpowiedniego prezentu na urodziny i święta może się stać żmudną rutyną.

Rytuał dawania upominków staje się jeszcze ważniejszy, gdy relacje się rozwijają, a niektóre z najlepszych prezentów nie mogą być kupione za pieniądze. Są to myśli i gesty, które pochodzą prosto z serca i mogą przekształcić partnerstwo w naprawdę doskonałą relację. To nie słowa budują związki, a działanie. Dbanie o partnera i o relację równie starannie przez całe życie, nie tylko na początku, sprawia, że związek się zacieśnia i wchodzi na kolejne poziomy.

Poznaj „język miłości” swojego partnera

Każdy z nas chce czuć się kochany i pragnie, aby partner poczuł się kochany przez nas. Wyzwaniem dla wielu par jest to, że indywidualny sposób wyrażania uczuć może być trudny do zinterpretowania przez drugą osobę.

Dla jednej osoby na przykład, świadectwem miłości będzie jej fizyczna odsłona, podczas gdy dla innej to pomoc w pracach domowych będzie ostateczną oznaką troski i uczucia. Często partnerzy „mówią” różnymi językami. Te błędne komunikaty nie są kwestią braku dobrych intencji. Oznaczają jedynie, że jedna osoba nie potrafi dotrzeć do głębi serca drugiej. Większość z nas dorasta ucząc się emocjonalnego języka naszych rodziców i możemy być zdezorientowani i zirytowani, gdy nasz partner nas nie rozumie.

Aby przezwyciężyć te błędy, należy określić, co nazywamy swoimi „językami miłosnymi” i dzielić się nimi ze sobą. Jakie są rodzaje „języków miłości”?

– Słowa afirmacji. Niektórzy ludzie doświadczają miłości bezpośrednio przez ciepłe słowa, niezależnie od tego, czy to werbalne komplementy czy pozytywna motywacja do działania.

– Wspólnie spędzony czas. Jeśli jest to twój główny język miłosny, chcesz mieć niepodzielną uwagę partnera. Ważne jest, aby mieć czas na pobycie ze sobą bez rozpraszania się żadnymi innymi sprawami, aby prowadzić rozmowy i bawić się razem. Mile spędzony czas pomaga parom budować rezerwy pozytywnych wspomnień, które wpływają na zwiększenie stabilności małżeńskiej i zadowolenia.

– Otrzymywanie prezentów. Rzeczywiste prezenty również są istotne dla budowania relacji. Klucz do mówienia tym językiem miłosnym nie ma jednak nic wspólnego z cennikiem – chodzi o zrozumienie potrzeb partnera. Prezenty dowodzą, że zwracasz uwagę i że naprawdę widzisz, kim jest twój partner, co lubi i czym się interesuje. Eleganckim i uniwersalnym pomysłem na prezent są kosze upominkowe, a najstaranniej skompletowane kosze tworzy sklep z upominkami Fabryka Prezentów. Odwiedź stronę internetową www.fabryka-prezentow.com i wybierz idealny kosz upominkowy dla swojej drugiej połówki. To podarunek, który pozostanie w pamięci na długi czas.