Najpopularniejsze rodzaje opakowań foliowych

Wiele firm z uwagi na prowadzoną przez siebie działalność zamawia różnego rodzaju opakowania foliowe, jednak w dzisiejszych czasach wybór takich opakowań jest dosyć duży.

Takie opakowania mają bardzo dużo zastosowań, jednak wszystko uzależnione jest przede wszystkim od właściwości danego produktu. Głównym kryterium wyboru jest przede wszystkim materiał, z którego takie opakowania zostały wyprodukowane. Jakie są jednak różnice pomiędzy konkretnymi rodzajami folii?

Opakowania z folii PP

PP, czyli polipropylen to materiał, który jest cieńszy od PCV, jednak równie wytrzymały. Największą zaletą polipropylenu jest to, iż nie przepuszcza on substancji zapachowych, a także jest niezwykle odporny na drastyczne zmiany temperatur. Folia wykonana z polipropylenu jest przeźroczysta i najczęściej wykorzystuje się ją do pakowania tekstyliów oraz żywności. Takie opakowania są odporne na rozciąganie oraz rozerwanie, dlatego też torebki foliowe powstające z tego materiału cieszą się bardzo dużą popularnością.

Opakowania z folii PCV

Folia PCV to bardzo wytrzymały materiał, który wykonany jest z polichlorku winylu. Torebki foliowe lub opakowania, które produkowane są z tego materiału, mogą mięć różną grubość oraz kolor. Z folii PCV można również produkować okładki na dokumenty i artykuły biurowe, czy też pokrowce na pościel. Najważniejszą zaletą opakowań produkowanych ze wspomnianego materiału jest to, iż nie są one toksyczne i bez problemu mogą zostać poddane procesowi recyklingu.

Opakowania z folii PE

PE, czyli polietylen to materiał, który odznacza się bardzo dużą elastycznością, a także odpornością na działanie niskiej temperatury oraz roztworów kwasów. Z tego też względu folia wykonana z polietylenu znalazła bardzo szerokie zastosowanie w produkcji worków oraz toreb. Takie opakowania mogą być zarówno bezbarwne, jak i kolorowe, jednak najważniejsze jest to, iż nie zawierają one w ogóle toksycznych substancji, dzięki czemu można ich używać bez obaw. Zarówno opakowania produkowane z folii PE, jak i PCV oraz PP mogą być zgrzewane lub szyte. Folie mogą bez problemu być pokryte nadrukiem, jednak można je również wzbogacić o uchwyty, które w wielu sytuacjach okazują się niezwykle przydatne.