Naklejki

Naklejki na zamówienie? Drukarnia je wykona!

Z różnego rodzaju naklejkami spotykamy się na co dzień– w gabinecie dentystycznym, siedzibie firmy, czy w książeczkach edukacyjnych dla dzieci. W dobie wszechobecnej komercjalizacji i reklamy, sprytne oznaczanie produktów jest niezmiernie ważne, a sposobem na to mogą być właśnie naklejki. Niewielu z nas zastanawia się jednak, skąd one tak naprawdę się biorą i kto je produkuje. Odpowiedź jest prosta– drukarnia!

Choć dla niektórych przemysł drukarski może być już przeżytkiem, firmy produkujące naklejki i inne papierowe wyroby cieszą się ogromnym zainteresowaniem, przede wszystkim wśród klientów biznesowych. Jak twierdzą eksperci z firmy Aqrat: ,,Naklejki to jeden z najbardziej efektownych, ale też oryginalnych sposobów na reklamę. Mimo tego, że zazwyczaj są one niewielkie, zwracają uwagę wielu potencjalnych klientów. Są też niezwykle poręczne i lekkie, dzięki czemu szybko się rozprzestrzeniają, a tym samym reklamują firmę’’. Najlepsze drukarnie cyfrowe oferują naklejki wykonane różnymi metodami. Mogą być one produkowane na samoprzylepnym papierze lub folii. Jeśli chodzi o kształt, nie ma tu większych ograniczeń, choć najbardziej popularne są naklejki okrągłe. Klient może jednak sam zdecydować, jaki kształt będzie mu odpowiadał. Może być to zarówno owal, jak i fantazyjny, bajkowy kontur. Bardzo ciekawym pomysłem są też produkty wodoodporne czy prążkowane. W tworzeniu takiego produktu liczy się tylko kreatywność i wyobraźnia zamawiającego.

Zalety naklejek wykonanych za pomocą druku cyfrowego

Jest to metoda, która jest powszechnie wykorzystywana. I słusznie, ponieważ niesie za sobą liczne korzyści. Druk cyfrowy, dzięki swej innowacyjności, pozwala na tworzenie niepowtarzalnych wzorów i struktur naklejek. Każdy klient, zarówno prywatny, jak i biznesowy, może więc liczyć na pełną personalizację swojego zamówienia. Warto wspomnieć też, że ta metoda umożliwia wprowadzanie zmian w treści kolejnych wydruków. Dzięki temu na każdej naklejce może być umieszczony inny numer seryjny czy dane teleadresowe przedsiębiorstwa. Druk cyfrowy to także niezmierna szybkość w realizacji zamówienia, co jest istotne, gdy potrzebujemy gotowe naklejki w bardzo krótkim czasie. Jest to możliwe, ponieważ gotowy projekt naklejki przekazywany jest bezpośrednio do drukarki, która może w kilka chwil przygotować dużą ilość wydruków. Warto wspomnieć, że ta metoda nie wymaga wykorzystania matrycy, a to oznacza znacznie krótszy czas produkcji.