narkotest

Narkotest – szybki sposób na przebadanie

W obecnych czasach niestety coraz młodsze osoby mają coraz łatwiejszy dostęp do substancji odurzających. Nie jest już problemem tylko i wyłącznie nadużywanie alkoholu, ale i zażywanie narkotyków. Narkotest to jedna z możliwości, jaką mają rodzice – pozwala sprawdzić, czy dziecko zażyło narkotyk.

Zarówno w aptekach stacjonarnych, jak i internetowych można zakupić narkotest, w cenie od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Wszystko zależy od tego, gdzie kupowany jest narkotest, a także, czy jest jednorazowy. Ponadto w grę wchodzą różnego rodzaju testy i sposób ich przeprowadzania, w zależności od tego, jaka konkretnie substancja ma zostać wykryta.

Narkotest kupiony w aptece niestety różni się od takiego, jaki jest użytkowany przez policję. Jego skuteczność może być niższa, co nie oznacza, że mamy do czynienia z wyrobem niewartym użytkowania, gdy zachodzi taka konieczność. Jeśli ma jednak posłużyć i faktycznie dać odpowiedź na to, czy dziecko bądź ktokolwiek inny, wobec kogo mamy podejrzenia, zażywał narkotyki, narkotest należy przeprowadzić zgodnie z załączoną instrukcją.

Narkotesty pozwalają na badanie śliny oraz moczu. Ich skuteczność zależy głównie od trzech czynników: rodzaju testu, zażytego narkotyku, a także czasu metabolizacji w organizmie przyjętej substancji.

Marihuana w ślinie może być wykrywana do 72 h od użycia, a w moczu i w krwi, nawet do 10 dni od użycia. Narkotest pozwala stwierdzić obecność amfetaminy w organizmie, jeśli zostanie przeprowadzony do 72 h od momentu zażycia. Podobny czas tyczy się zażycia morfiny. Szybciej, bo do 21 h trzeba przeprowadzić test na zawartość kodeiny, natomiast maksymalnie do 48 h wykrywa się kokainę. Najdłużej, bo nawet przez kilka miesięcy, można wykrywać narkotyki, przeprowadzając testy na włosach.