Amol

Natura zamknięta w butelce

Amol to tradycyjny preparat, który ma bardzo szerokie zastosowanie. Używa się go zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie, na skórę. m.in. na dolegliwości trawienne, bóle mięśni, stawów, głowy oraz na przeziębienie i ukąszenia owadów. Znajduje się w większości domowych apteczek.

Amol powstał ok. 9. wieków temu, skomponowany w pracowni Karmelitów. Jego produkcją zajęli się bracia Wasmuth w 1907 r. w Hamburgu. Działanie Amolu opiera się na bazie składników naturalnych i etalnolu. Są nimi olejki roślinne m.in. takie jak: cynamonowy, miętowy, goździkowy, cytrynowy i lawendowy. Zebrane razem tak cenne substancje lecznicze, mają dobroczynny wpływ na organizm, dlatego wiele osób stosuje Amol profilaktycznie. Środek ten ma także właściwości dezynfekujące i uspakajające.

Amol stosowany zewnętrznie

Szczególnie używa się go podczas przeziębienia, aplikując preparat na bolące czoło i skronie, czy wcierając w klatkę piersiową i plecy w celu rozgrzania. Czynność tę należy powtarzać kilka razy na dobę, w celu uzyskania satysfakcjonujących efektów. Po zastosowaniu Amolu skóra staje się lepiej ukrwiona, czego efektem jest obniżenie dolegliwości bólowych lub całkowite ich wyeliminowanie. Oczywiście można też stosować Amol do inhalacji, używając jednej łyżeczki preparatu na jeden litr wody.

Amol stosowany doustnie

Jeśli gnębią Cię często problemy żołądkowe i ogólnie masz problem z przemianą materii, Amol powinien pozytywnie wpłynąć na Twoje zdrowie. Wystarczy zaaplikować 10-15. kropel preparatu do połowy szklanki wody czy herbaty, aby efekty były odczuwalne. Tak przyrządzoną nalewkę możesz wypijać trzy razy dziennie. Wzdęcia, mdłości czy bóle brzucha zostaną złagodzone lub zatrzymane, w zależności od rodzaju i intensywności bólu.

Środek pomaga też dbać o higienę jamy ustnej, kiedy zastosujesz go jako płukankę. Amol jest bezpiecznym środkiem naturalnym, dlatego nie trzeba się obawiać o skutki uboczne.