Niepowtarzalny wieszak na klucze i biżuterię – DIY

Masz mnóstwo biżuterii i coraz mniej miejsca, aby ją przechowywać? A może szukasz pomysłu na to, jak uporządkować klucze i nie szukać ich za każdym razem? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomysłami na efektowne wieszaki DIY!

Wieszak z wieszaka

To bardzo prosty pomysł w realizacji – potrzebujemy takich przedmiotów jak drewniany wieszak w odpowiadającym nam kształcie, a także wkręty z haczykami, które posłużą nam do zawieszania na nich biżuterii i innych przedmiotów. Wieszak możemy też pomalować i ozdobić, na przykład techniką decoupage. Wkręty z haczykami montujemy w równych odstępach na dolnej belce wieszaka. Także możemy zamontować je na ramionach – świetnie sprawdzą się na kolczyki. Voilà – gotowe!

Wieszak z gałązki

Do wykonania tego wieszaka potrzebujemy grubszej i raczej rozłożystej gałązki, aby mogła ona utrzymać dla nas dużo biżuterii. Możemy także usunąć korę, gdy zależy nam na gładkim efekcie. Taką gałązkę możemy potem pomalować, na przykład farbą w sprayu. Jako podstawkę będziemy potrzebowali też grubszego i plastra z drewna – gałązkę montujemy gwoździem lub klejem do podstawki.

Wieszak z kołkami

Do wykonania tego wieszaka będziemy potrzebowali płaskiej deseczki oraz dłuższych kołków mających średnicę około 10 mm. Przycinamy deskę do odpowiednich rozmiarów, wygładzamy ją, jeżeli jest tak potrzeba, zaznaczamy punkty, w których mają znaleźć się kołki do wieszania biżuterii czy kluczy. Możemy wybrać bardziej symetryczny wzór lub też rozmieścić kołki asymetrycznie. Wiercimy otwory i następnie umieszczamy w nich kołki. Najlepiej zabezpieczyć je klejem, aby nie wypadały. Deskę możemy też wykończyć olejem lub farbą w wybranym przez nas kolorze.

Jeżeli szukasz innych ciekawych pomysłów na DIY, możesz znaleźć je już teraz na stronie internetowej Wkreceniwdom.com.pl. Została ona stworzona specjalnie z myślą o tych osobach, które uwielbiają samodzielne tworzenie i dekorowanie różnych przedmiotów. Razem z Wkreceniwdom.com.pl czeka na ciebie wiele wspaniałych inspiracji. Zobacz je już teraz i wybierz dla siebie kolejny projekt do realizacji!