akcesoria komórkowe

Niezbędne akcesoria komórkowe

Nowoczesne urządzenia mobilne, tworzone często w technologii montażu powierzchniowego, są bardzo wytrzymałe na wibracje oraz przeciążenia powstające np. podczas upadku z „rozsądnych” wysokości.

Mimo, iż producenci prześcigają się w użytkowaniu coraz to lepszych artykułów kompozytowych oraz stopów, nikt jeszcze nie wymyślił artykułu odpornego na zużycie. Na telefonie komórkowym albo smartfonie z czasem pojawiają się mikrouszkodzenia w postaci otarć, rys, i w katastrofalnych sytuacjach nawet uszkodzenia oraz wgniecenia. Więc też warto zainwestować w akcesoria gsm. Rozmaitego typu akcesoria komórkowe nie kosztują dużo, a dzięki nim możemy zabezpieczyć swój sprzęt.

Dobre etui zmniejsza efekty upadku

Niezależnie od naszych starań, prędzej czy później telefon upadnie, przy tym może się popsuć, a możemy temu zapobiec dzięki odpowiednio dobranym akcesoriom komórkowym. Na przykład, porządne etui na telefon, osłaniające dużą powierzchnię urządzenia, ze szczególnym uwzględnieniem krawędzi, zabezpieczy obudowę przed odkształceniem albo uszkodzeniem oraz ponadto zmniejszy wstrząs, pochłaniając siłę uderzenia. Porządne etui na smartfona albo telefon komórkowy ma te ową zaletę, iż działa antypoślizgowo, zatem poprawia chwyt oraz stabilność urządzenia w dłoni.

Ekran twardy jak skała

Przed zniszczeniami ekranu zabezpiecza w dużym stopniu specjalne szkło hartowane. Mimo, iż fabrycznie ekran smartfona w droższych modelach jest wykonany z tafli szkła hartowanego, to dodatkowa powłoka ochronna zabezpieczy go przed niechcianymi mikrorysami. W wypadku uderzenia ciężkim przedmiotem, w pierwszej kolejności zniszczeniu ulegnie szkło ochronne, pozostawiając ekran całym.

Dodatkowo przyklejenie hartowanego szkła na ekran jest banalnie proste, zdecydowanie prostsze aniżeli przyklejenie zwykłych folii ochronnych. Szkło takie jest niezwykle sztywne, zatem łatwo je ułożyć oraz nie zostają pod nim pęcherzyki powietrza.

Jak jeszcze zapobiegać uszkodzeniom?

Główną linią obrony przed wszelkimi zniszczeniami, od zawsze jest dobra „czystość” używania urządzenia. Nie trzymajmy smartfona w kieszeni wraz z kluczami oraz innymi niebezpiecznymi przedmiotami i nie używajmy go jako łopatki do piasku dla dzieci.