mazda6_kombi

Nowa Mazda 6 w wersji kombi. Premiera w Genewie

Mazda 6 kombi to nie tylko wyjątkowo piękny design. To także zadowalające osiągi, które łączą w sobie sportową moc z ekonomicznością płynącą z zadziwiająco niskiego spalania.

Jeden z najbardziej popularnych japońskich koncernów samochodowych przygotował w tym roku premierę trzech modelów pokazowych. Mazda, bo o niej mowa, zaprezentowała dwa pojazdy koncepcyjne – Vision Coupe i Kai Concept. Jednak prawdziwym smakiem dla fanów motoryzacji jest nowa Mazda 6 kombi, której premiera miała miejsce podczas 88. Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Przyjrzyjmy się temu pojazdowi.

Design

Linia nadwozia, jaką prezentuje nowa Mazda sprawia, że mimo słabnącej popularności pojazdów typu kombi, Mazda 6 przyciąga oko i zachwyca klientów. Wysokie i masywne nadwozie, choć zakwalifikowane zostało jako typowe kombi, wizualnie stanowi swoiste połączenie siły SUV-a i ładowności z jakiej słyną auta kombi. To swego rodzaju połączenie miejskiego SUV-a i auta rodzinnego z dużą przestrzenią ładowną. Projektanci wykorzystali tu znaną już filozofię designu KODO, nawiązującej do tzw. „duszy ruchu”. Stylistyka pojazdu łączy zatem w sobie artystyczne piękno z wizualnym oddaniem dynamiki ruchu. Linia nadwozia odzwierciedla witalność i energię poprzez bazowanie na kształcie, którego zamiarem jest nawiązanie do dynamicznego ruchu, mocno napiętych mięśni geparda podczas biegu. Taka filozofia przyświeca japońskim stylistom. W pojeździe przejawia się to przede wszystkim potężnym nadwoziem, które ma przypominać nieco mocny kręgosłup okraszony silną muskulaturą. Opływowe kształty jednocześnie podkreślają estetykę designu. W połączeniu finalnym sprawia to piorunujące wrażenie samochodu dynamicznego, energicznego, silnego i po prostu pięknego.

Osiągi

Mazda 6 kombi to nie tylko wyjątkowo piękny design. To także zadowalające osiągi, które łączą w sobie sportową moc z ekonomicznością płynącą z zadziwiająco niskiego spalania. Nowa Mazda, którą prezentuje właśnie salon samochodowy w Genewie, bazuje na nowoczesnej technologii Skyactiv. Polega ona na zintegrowania systemu kontroli pracy silnika, skrzyni biegów oraz parametrów nadwozia i podwozia, co zapewnia jedność kierowcy z pojazdem i wpływa na komfort prowadzenia, zadowalające osiągi i niskie zużycie paliwa. Podwozie cechuje się lekkością i mocą, nadwozie z kolei lekkością, wytrzymałością i sztywnością. To wszystko sprawia, że auto jest dynamiczne i świetnie się je prowadzi.

Komfort

To, co wyróżnia nową Mazdę 6 kombi o sportowym charakterze, to maksymalna wygoda użytkowania pojazdu. Twórcy postawili na zaprojektowanie systemu, który znacznie redukuje hałas oraz wibracje, jakie generuje praca silnika. Dzięki temu, prowadzeniu pojazdu towarzyszy przyjemna i niespotykana dotąd cisza. Liczne dodatkowe funkcje, jak np. kontrola utrzymania pasa ruchu, tempomat i system utrzymujący stałą i określoną wcześniej odległość między pojazdami znajdującymi się przed kierowcą, system wykrywania pieszych i wspomagania hamowania przy małych prędkościach zapewniają maksymalny komfort jazdy. Dodatkowo, auto posiada przyciemnianą tylną szybę oraz tylne-boczne okna, piękne 19-calowe felgi aluminiowe. Karoseria została pokryta najwyższej jakości metalicznymi lakierami w kolorze czerwonym lub szarym.