Kórnik

O czym nie możesz zapomnieć podczas kupowania nieruchomości

Gdy kupujesz nieruchomość, musisz przygotować się na to, że może to być nieco żmudny i długotrwały proces

Gdy kupujesz nieruchomość, musisz przygotować się na to, że może to być nieco żmudny i długotrwały proces. Gdy już wybierzesz swój idealny dom, nie zapomnij prześwietlić go pod kątem kilku kwestii, opisanych poniżej.

1. Czy w domu jest wilgoć?

Głównymi objawami są: spleśniały zapach, łuszczący się tynk i mokre ściany lub sufity. Wydaje się to oczywiste, ale upewnij się, że uważnie przyjrzysz się sufitowi i obszarowi wokół listew podłogowych. Inną wskazówką może być, jeśli jedno pomieszczenie (na przykład łazienka) zostało właśnie odświeżone może właśnie tam wychodzi najwięcej wilgoci.

2. Czy budynek jest w dobrym stanie?

Jeśli dom wygląda na solidny i konstrukcyjnie bez zarzutu, może nie potrzebować inspektora wcale. Szukaj pęknięć na ścianach. Zwróć szczególną uwagę na to, gdzie łączą się dobudówki, ściany na końcu tarasu i okna wnękowe, które mogą zacząć opadać lub odginać się od reszty domu. Jeśli zauważysz duże pęknięcia lub masz jakiekolwiek wątpliwości co do stanu budynku, warto zasięgnąć opinii wykwalifikowanego inspektora. Unikniesz tego problemu kupując nowe domy – na przykład w miejscowości Kórnik. Mieszkania w zabudowie bliźniaczej są tam budowane z najwyższej jakości materiałów i spełniają restrykcyjne normy bezpieczeństwa. Wejdź na stronę www.kórnik-domy.pl i zapoznaj się z ofertą.

3. Ile jest miejsca na przechowywanie?

Przestrzeń magazynowa jest cennym, ale często pomijanym atutem. Gdzie będziesz trzymać odkurzacz, ręczniki, zapasową pościel, śmieci czy rower? Czy jest miejsce na wbudowane szafki lub półki? Szczególnie w nowo wybudowanych domach przestrzeń może być niewystarczająca.

4. Z której strony dom ma najwięcej okien?

W zimie, w pochmurny dzień lub w nocy, trudno jest stwierdzić różnicę między północą i południem, ale w dzień może to mieć znaczenie. Jest duża różnica między domem, który jest pełen światła i ciepła, a takim, który jest frustrująco permanentnie zacieniony. Twoje ulubione rośliny mogą też zauważyć i protestować (umierając).

5. Czy zostałeś oszukany przez inscenizację?

Zręcznie umieszczone lustra, strategiczne oświetlenie, pyszne zapachy, przytulne kominki i świeże farby to tylko niektóre ze sztuczek, które sprzedający wykorzystują, aby ich dom wydawał się bardziej atrakcyjny. Nie daj się zwieść.

6. Jak stary jest dach?

Wymiana dachów jest kosztownym biznesem, a nowe dachy mają długość życia wynoszącą zaledwie 15-20 lat, w zależności od materiałów.

Ponadto, jeśli nieruchomość ma płaski lub prawie płaski dach, sprawdź materiał, którym został zapieczętowany. Obecnie stosuje się membranę i jest lepsza niż asfalt i żwir.

  1. Czy nieruchomość jest odpowiednio zabezpieczona przed wpływem dźwięku?

Jeśli w mieszkaniu, które oglądasz jest włączona nastrojowa muzyka, to miło – ale poproś o jej wyciszenie, aby sprawdzić, czy nie słyszysz każdego słowa z rozmów sąsiadów.

  1. W jakiej okolicy znajduje się dom?

Czy jest gdzie wyjść na piwo lub na kolację? Czy najbliższy sklep znajduje się na tyle blisko, że bez problemu dojdziesz do niego pieszo? Czy infrastruktura transportu publicznego jest dobrze rozwinięta? Czy w pobliżu znajdują się hałaśliwe drogi lub przejazdy kolejowe?

A co najważniejsze, czy czujesz się tam, jak w domu?