Oczyszczanie i gładzenie powierzchni betonowych

W wielu pracach remontowych i wykończeniowych niezbędne są narzędzia służące do oczyszczania i obróbki powierzchni wykonanych z betonu lub innych materiałów o podobnej twardości i odporności na ścieranie.

W jaki sposób można oczyścić taką powierzchnię i przygotować ją na przykład do kładzenia płytek lub wylewania żywicy? Zanim przystąpimy do tego typu prac musimy przecież najpierw bardzo dokładnie wyrównać, oczyścić i wyszlifować na całą powierzchnię. Czy można tego dokonać, pracując na materiale tak w twardym i wytrzymały jak beton?

Profesjonalne narzędzia do obróbki betonu.

Na każdej budowie znajdziemy narzędzia pozwalające na szlifowanie lub wyrównywanie betonowych posadzek, stropów czy wreszcie stopni schodów. Zanim przystąpimy do pracy budowlanych lub remontowych powinniśmy więc sprawdzić czy mamy odpowiednie narzędzia. Profesjonalne śrutownice pozwolą bardzo dokładnie oczyścić i wyrównać ściany oraz posadzki. Oczywiście tego typu narzędzia są dość drogie. Jeżeli potrzebujemy ich tylko na własny użytek, warto zamiast kupna rozważyć wynajem takiego urządzenia. W przypadku profesjonalnej ekipy budowlanej, dużo bardziej uzasadnione będzie kupno takiej maszyny. Jej eksploatacja z pewnością stosunkowo szybko się zwróci. Trzeba jednak pamiętać o właściwej konserwacji takiego urządzenia – śrutownice operują przecież na bardzo twardym i bardzo odpornym materiale.

Szlifowanie i frezowanie w betonie.

Beton stosowany jest również coraz częściej nie tylko jako materiał konstrukcyjny. Szlifowany beton coraz częściej staje się bardzo ważnym elementem wielu nowoczesnych aranżacji, w których eksponuje się ciekawą fakturę tego budulca. Aby osiągnąć takie efekt, stosuje się zazwyczaj ręczne szlifierki do betonu pozwalające na wygładzenie betonowej powierzchni ściany lub jej fragmentu. Surowy beton potrafi bardzo dobrze wyglądać na tle białych ścian i coraz częściej beton architektoniczny wykorzystywany jest w wielu projektach.
Ciekawe efektywne można uzyskać mnie również za pomocą efektownych żłobień w betonie. Wykorzystując frezarki do betonu można na betonowej na powierzchni frezować wzory, które sprawią, że jednolita płaszczyzna będzie wyglądała jakby była zbudowana z wielkich betonowych bloków. Taka betonowa ściana prezentuje się wtedy niezwykle interesująco.